Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар "Актуальні питання ведення державних реєстрів" (28 жовтня 2010 року)


Cемінар "Актуальні питання ведення державних реєстрів"

28 жовтня 2010 року Державний департамент інтелектуальної власності (Держдепартамент) спільно з Державним підприємством "Український інститут промислової власності" (Інститут) провів семінар на тему: "Актуальні питання ведення державних реєстрів".

Відкрив захід заступник голови Держдепартаменту Володимир Дмитришин. Він привітав аудиторію та, зокрема, зазначив:

– Повноцінні права об’єкт інтелектуальної власності набуває тільки після внесення його до Державного реєстру. Саме в Реєстрі визначається обсяг прав власника, надається інформація про нього тощо. Тому питання ведення реєстрів дуже важливе, адже можливі непорозуміння чи невідповідності в реєстрації впливають на обсяг прав власників об’єктів ІВ.

Володимир Дмитришин

Із вступним словом виступив заступник директора Інституту Петро Іваненко. Він поділився з учасниками семінару планами роботи над державними реєстрами:

– Найближчим часом маємо намір розробити нові бази даних реєстрів – інтерактивні й доступні через мережу Інтернет. До них увійдуть такі державні реєстри: географічних зазначень, зазначень місць походження товарів, об’єктів авторського права, а також договорів про передачу прав. І схвальне рішення щодо питання реалізації таких баз у наступному році вже прийнято Держдепартаментом.

Петро Іваненко

Аспекти державної реєстрації договорів про передачу права власності на об'єкти промислової власності (ОПВ), які охороняються в Україні, а також договорів про видачу дозволу на їх використання (ліцензійних договорів) висвітлила у своїй доповіді т.в.о. начальника сектору передачі прав Еліна Петрова. Вона проаналізувала деякі особливості реєстрації вищезазначених договорів.

Тема, яку розкрила на семінарі начальник відділу винаходів та корисних моделей Інституту Галина Мурланова, стосувалася актуальних питань ведення Державного реєстру патентів України на винаходи. Також доповідачка розглянула з присутніми документи, які засвідчують набуття прав на ОПВ, і торкнулася питання опублікування відомостей про зміни, внесені до Реєстру.

Про особливості ведення державних реєстрів об’єктів авторського права розповіла головний спеціаліст відділу підготовки і реєстрації авторського права Олена Герасименко.

Питання оплати зборів за підтримання чинності патентів України на винаходи (корисні моделі) розкрила Ірина Єрмілова, начальник сектору правового статусу.

Зміни, які вносяться до Державного реєстру патентів України на промислові зразки, стали предметом доповіді начальника відділу промислових зразків та ТІМ Тетяни Лясковської.

Начальник відділу знаків для товарів і послуг, зазначення походження товарів Максим Власов розповів про порядок внесення відомостей до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів та послуг і змін до них.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.