Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар "Патентно-інформаційне забезпечення споживачів: стан справ та перспективи розвитку" (27 жовтня 2010 року)


Семінар "Патентно-інформаційне забезпечення споживачів: стан справ та перспективи розвитку"

(27 жовтня 2010 року)

27 жовтня 2010 року відбувся семінар "Патентно-інформаційне забезпечення споживачів: стан справ та перспективи розвитку", організований Державним департаментом інтелектуальної власності (Держдепартамент) спільно з Державним підприємством "Український інститут промислової власності" (Інститут).

Під час семінару учасники розглянули актуальні питання патентно-інформаційного забезпечення споживачів, а також проаналізували сучасний стан справ у сфері інформаційного забезпечення та окреслили перспективи розвитку цієї галузі.

На захід зібралися учасники з усіх областей України.

Зі вступним словом звернувся до аудиторії заступник голови Держдепартаменту Володимир Дмитришин, який зауважив:

– Патентно-інформаційному забезпеченню споживачів приділяється значна увага з боку як Держдепартаменту, так і Інституту. У минулому році розроблено Концепцію розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності на 2012 – 2014 роки, у якій одне з головних місць відведене цьому питанню. Робота проводиться за двома основними напрямами – інформаційне забезпечення внутрішньої діяльності системи, зокрема процесу експертизи заявок, а також забезпечення потреб громадськості в інформації. Інститут забезпечує патентною інформацією в тому числі й іноземних споживачів, зокрема завдяки вдосконаленню та модернізації безоплатних на сьогодні баз даних.

Ми активно співпрацюємо з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності в цій сфері. Важливим завданням для нас на сьогодні є уніфікація національного законодавства, оскільки інформаційні технології розвиваються швидше за нормативно-правову базу.

Нині фахівцями розробляється низка заходів для створення цифрової патентної бібліотеки, яку плануємо впроваджувати найближчим часом, – підсумував Володимир Дмитришин.

Володимир Дмитришин


У ході семінару з доповідями виступили фахівці Інституту. 

Заступник директора Петро Іваненко розповів учасникам про створення цифрової патентної бібліотеки. Зокрема, він зазначив:

– Мета створення цифрової патентної бібліотеки – це забезпечення сучасного оперативного доступу до патентно-інформаційних джерел, що розширить можливості для споживачів та забезпечить якісно новий рівень доступу до інформації. Засновниками такої бібліотеки стануть Міністерство освіти і науки України, Держдепартамент та Інститут.

Петро Іваненко


Також Петро Іваненко в доповіді детально проаналізував стадії формування та особливості структури такої бібліотеки.

Головний спеціаліст відділу системного аналізу та розробки інформаційних технологій Тетяна Філатова презентувала спільний патентно-інформаційний продукт країн СНД "Регіональний CD-ROM" (СISPatent).

Стан та перспективи впровадження електронного документообігу між закладом експертизи та заявниками окреслив Сергій Василівський, головний спеціаліст відділу впровадження та супроводу інформаційних технологій.

Сергій Василівський

Тетяна Філатова


Олексій Дроб’язко, головний спеціаліст відділу системного аналізу та розробки інформаційних технологій, доповів про особливості експериментальної апробації технології підготовлення та подання заявок на винаходи, корисні моделі та знаки для товарів і послуг у формі електронного документа. Він проаналізував результати здійсненої роботи та зроблені по її завершенні висновки.

Олексій Дроб'язко


Про спрощену структуру Міжнародної патентної класифікації та особливості її запровадження в Україні розповіли Алла Кочеткова, начальник відділення патентно-інформаційного забезпечення, та Світлана Пантелеєва, головний спеціаліст сектору первинного інформаційно-аналітичного оброблення зарубіжної документації. 

Світлана Куса

Світлана Пантелеєва

«Стандарти ВОІВ як основа для створення та використання патентної документації» – тема доповіді Світлани Кусої, начальника відділу патентної документації та стандартизації, і Людмили Лисенко, головного спеціаліста відділу патентної документації та стандартизації.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.