Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Регіональний семінар "Договір про патентну кооперацію (РСТ) та Мадридська система міжнародної реєстрації знаків" (24-25 травня 2011 року)


Регіональний семінар "Договір про патентну кооперацію (РСТ)
та Мадридська система міжнародної реєстрації знаків"

(24-25 травня 2011 року)

25 травня 2011 року в Донецьку завершився дводенний регіональний семінар «Договір про патентну кооперацію (РСТ) та Мадридська система міжнародної реєстрації знаків», організований Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Державною службою інтелектуальної власності України (Державна служба) та Донецьким національним університетом.

Серед учасників семінару фахівці ВОІВ та державної системи правової охорони інтелектуальної власності, представники юридичних фірм, професійних асоціацій галузі інтелектуальної власності, науково-дослідних інститутів та університетів, патентні повірені, ЗМІ.

Як зазначив заступник голови Державної служби Володимир Дмитришин, цей захід організований у межах підписаної Програми співробітництва щодо РСТ між ВОІВ та Державним підприємством «Український інститут промислової власності» (Інститут). Метою програми, зокрема, є: підвищення професійного рівня українських експертів, які працюють з міжнародними заявками на винаходи відповідно до РСТ; підвищення рівня обізнаності з міжнародними договорами користувачів міжнародної системи реєстрації винаходів; подальший розвиток інформаційних систем і технологій у діяльності державної системи правової охорони інтелектуальної власності тощо.

Володимир ДмитришинВолодимир Дмитришин виступив з доповіддю на тему «Удосконалення державної системи правової охорони інтелектуальної власності – важлива складова інноваційного розвитку України».

Від імені ВОІВ з вітальним словом звернувся до присутніх старший юридичний радник відділу для певних країн у Європі та Азії Сергій Зотін. Він розповів про напрями діяльності ВОІВ у сучасних умовах. Також представник ВОІВ представив на розгляд учасників семінару програми ВОІВ з підготовки кадрів та навчання у сфері інтелектуальної власності.

Михайло Гавриков, працівник відділу міжнародного співробітництва в рамках РСТ ВОІВ, зробив у своїй доповіді огляд системи РСТ: законодавства, процедур, міжнародних органів. Він торкнувся теми міжнародного пошуку та міжнародної попередньої експертизи, розглянув функції Міжнародного бюро ВОІВ в рамках РСТ та інформаційні ресурси з PCT.

Про особливості подання міжнародних заявок в Україні розповіла Антоніна Жужнєва, головний спеціаліст відділу міжнародних заявок Інституту. Вона також проаналізувала функції приймаючого відомства PCT.

Загальну характеристику Мадридської системи та новітніх тенденцій її розвитку зробила у своїй презентації Тетяна Демченко, старший юридичний експерт відділення міжнародних реєстрів Мадридської та Лісабонської систем сектора брендів і промислових зразків. Представник ВОІВ розглянула правила подання міжнародної заявки, окреслила переваги використання Мадридської системи, зокрема щодо управління правами, а також розповіла про аспекти інформаційного забезпечення й послуг.

Про особливості використання Мадридської системи в Україні йшлося в доповіді заступника начальника відділу міжнародних реєстрацій знаків для товарів і послуг Інституту Світлани Амбросімової.

Ґрунтовні консультації фахівців, загальна дискусія, розмови в кулуарах свідчили про зацікавленість аудиторії тими темами, які піднімалися в ході заходу. Підсумовуючи результати зустрічі, учасники зазначали, що такі семінари – гарна нагода для українських спеціалістів, діяльність яких пов’язана з питаннями інтелектуальної власності, поспілкуватися з колегами, фахівцями ВОІВ і державної системи ІВ. Доповідачам довелося відповісти на велику кількість запитань учасників.

– Враження від проведення семінару маю якнайкращі, – зазначив Сергій Зотін. – З 24 по 27 травня в Україні проходять регіональні семінари на базі національних університетів у Донецьку та Запоріжжі, організовані спільно Державною службою та ВОІВ. Одним з напрямів роботи цих заходів стало роз’яснення їх учасникам положень Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків. Сподіваюся, проведена робота стане відчутним поштовхом для збільшення кількості заявок, поданих українськими заявниками за Мадридською системою. 2010 року таких заявок було 285, що навряд чи відповідає тим цілям, які Уряд України ставить перед собою щодо розвитку економіки та підтримки інноваційної сфери. Цифри міжнародного подання, з одного боку, свідчать про стан розвитку економіки. Разом з тим збільшення кількості заявок може бути стимулом для розвитку експортних виробництв, – підкреслив Сергій Зотін.

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.