Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Регіональний семінар з питань правової охорони об’єктів права ІВ, комерціалізації, захисту прав ІВ та управління нею на підприємствах (18 травня 2011 року)


Регіональний семінар з питань правової охорони об’єктів права ІВ,
комерціалізації, захисту прав ІВ та управління нею на підприємствах

(18 травня 2011 року)

18 травня 2011 року в Ужгороді відбувся регіональний семінар, організований Державною службою інтелектуальної власності України спільно з Ужгородським національним університетом (УжНУ), присвячений питанням правової охорони об’єктів права інтелектуальної власності, їх комерціалізації, захисту прав інтелектуальної власності та управління нею на підприємствах, в установах та організаціях.

На семінарі обговорювалися загальні аспекти захисту прав інтелектуальної власності в Україні, питання нормативно-правового регулювання обліку об’єктів права інтелектуальної власності, особливості забезпечення правомірності використання об’єктів авторського права і суміжних прав тощо.

Семінар зібрав широке коло учасників. У роботі заходу взяли участь фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності, проректор з наукової роботи УжНУ професор Ігор Студеняк, завідувач сектора вищої освіти і науки управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Василь Телеп, голова Закарпатської обласної ради Товариства винахідників та раціоналізаторів України Сергій Курило, науковці, аспіранти та студенти УжНУ.

Звертаючись до учасників заходу, заступник директора Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Петро Іваненко розповів про сучасний стан державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні та окреслив перспективи її розвитку.

Петро Іваненко

Інна Шатова, начальник відділу промислової власності Державного департаменту інтелектуальної власності, виступила перед аудиторією з доповіддю на тему: «Загальні аспекти захисту прав інтелектуальної власності в Україні: законодавство та механізм реалізації».

Начальник відділу економіки та інформаційного забезпечення Державного департаменту інтелектуальної власності Оксана Пархета висвітлила актуальні питання нормативно-правового регулювання обліку об’єктів права інтелектуальної власності в складі нематеріальних активів на підприємствах, в установах та організаціях.

Підсумковим на семінарі був виступ Олексія Арданова, головного спеціаліста відділу з питань авторського права і суміжних прав Державного департаменту інтелектуальної власності, презентація якого стосувалася теми забезпечення правомірності використання об’єктів авторського права і суміжних прав.

Професор Ігор Студеняк у свою чергу відзначив, що 2010 року за результатами завершених досліджень і розробок УжНУ отримав 68 патентів України (24 — на винахід, 44 — на корисну модель) і подав 103 заявки на видачу патентів. Того ж року університет отримав дві ліцензії на право використання винаходів, крім того, до Державного департаменту інтелектуальної власності було направлено клопотання на оформлення ліцензії на винахід «Композиція інгредієнтів бальзаму "Закарпатський бальзам «Легенда Карпат»"». Також науковці УжНУ взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Винахід – 2010» та отримали подяку Державного департаменту інтелектуальної власності за вагомий внесок університету в розвиток інноваційної діяльності в Україні.

У межах семінару працювала виставка наукових досягнень УжНУ, на якій були представлені патенти, розробки та нагороди цього вищого навчального закладу.

З програмою семінару можна ознайомитися ТУТ.

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.