Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XVІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2011) - Робота конференції - 1-й день - Секція "Удосконалювання експертизи винаходів на основі світового досвіду"


Усебічний підхід до світового досвіду

Лев Глухівський та Наталія Петрова

Під час роботи секції № 3 учасники конференції всебічно розглянули тему "Удосконалювання експертизи винаходів на основі світового досвіду". Засідання провели перший заступник директора Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (Інститут) – Лев Глухівський – та начальник одного з відділень експертизи Інституту Наталія Петрова.

Лев Глухівський привітав присутніх, а Наталія Петрова виступила з доповіддю про статус міжнародного пошукового органу, який визначила "знаком якості" патентного відомства. Вона запевнила, що нинішні досягнення, які має державна система правової охорони ІВ України, дають підстави для реалізації високої амбіційної мети – набуття Інститутом двох статусів міжнародних органів – пошукового та попередньої експертизи – у системі міжнародного Договору про патентну кооперацію (РСТ).

Учасники засідання секції прослухали та обговорили ще кілька доповідей фахівців Інституту, кожна з яких була по-своєму цікавою й пізнавальною. Уся інформація сприймалася з великою увагою й поповнила знання спеціалістів з багатьох актуальних питань.

Були оглянуті такі теми:

  • Імплементація досвіду міжнародних пошукових органів для здійснення патентно-інформаційних пошуків під час проведення експертизи винаходів.
  • Інтелектуальна власність у сфері нанотехнологій.
  • Взаємозв'язок між виявленням і вибором об'єкта для патентного захисту та результатами оцінки його патентоспроможності.
  • Захист прав на хімічні речовини у галузі фармацевтики. Світовий досвід особливості міжнародного та національного патентування об'єктів у галузі харчової промисловості.
  • Вимога ясності винаходу у галузі машинобудування та електроніки. Європейський досвід.
  • Виділена заявка. Міжнародна практика її подання та розгляду.

Активно підключилися до участі в обговоренні тематики секції й представники закордонних та міжнародних організацій. Зокрема, про вдосконалювання законодавства Республіки Казахстан у сфері інтелектуальної власності присутнім розповів головний експерт-радник Національного інституту інтелектуальної власності Республіки Казахстан Нуржан Кумаров. А випадки недостатнього розкриття інформації про винаходи в галузі телекомунікацій проаналізував головний експерт відділу телекомунікацій Європейського патентного відомства Крістоф Шове.

Загальна дискусія була багатоаспектною й тривалою.

Петро Іваненко

Юлія Колотілова

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.