Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XVІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2011) - Робота конференції - 2-й день - Секція "Правова охорона, захист і використання географічних зазначень у світлі європейсьго досвіду"


Географічні зазначення як спосіб формування іміджу країни

На другий день роботи XVII Міжнародної науково-практичної конференції всіх, хто мав бажання обговорити питання правової охорони, захисту й використання географічних зазначень у світлі європейського досвіду та подискутувати з приводу їх вирішення, зібрала секція № 4.

Роботу секції розпочала Олена Лєвічева, начальник відділу прав на позначення Державного підприємства "Український інститут промислової власності", яка привітала присутніх і побажала всім гарної роботи. Далі слово взяла Інна Шатова, начальник відділу організації захисту прав Державної служби інтелектуальної власності, яка, зокрема, зазначила:

– Об’єкти географічних зазначень дуже важливі, адже вони є унікальними для кожної країни чи її регіону, формуючи певний імідж держави на міжнародному економічному просторі. Українське законодавство у сфері інтелектуальної власності в цілому адаптоване до вимог європейського законодавства, тому особливо цікаво послухати іноземних колег, обмінятися з ними інформацією з питань не тільки теоретичного, але й на практичного рівня.

Олена Лєвічева

Володимир Йоссіфов, консультант компанії "IP Services", задав активний темп роботі секції, виступивши з презентацією на тему "Географічні зазначення і зазначення походження товарів: загальний огляд міжнародних систем правової охорони".

– Географічні зазначення вживаються для позначення товару, що походить з географічного місця конкретної країни та має особливі властивості, зумовлені природними умовами, притаманними саме для цього географічного місця цієї країни. Ці особливості позитивно впливають на гудвіл компаній-виробників такої продукції та на імідж країни-виробника в цілому. Що стосується світового досвіду охорони географічних зазначень, то варто зазначити, що багато країн підписують двосторонні угоди, які й регулюють відносини з питань правової охорони таких зазначень, –  підсумував Володимир Йоссіфов.

Володимир Йоссіфов

Інна Шатова та Олена Лєвічева

Засідання продовжила Інна Шатова з доповіддю на тему "Мінеральна вода та об’єкти права інтелектуальної власності, пов’язані з цим товаром", пояснивши, що актуальність цієї теми зумовлюється наявністю проблемних питань, які постійно виникають як під час експертизи заявок на торговельні марки, що містять назви мінеральних вод і пов’язуються з товаром мінеральна вода, так і під час використання назв мінеральних вод у якості описових позначень чи зазначень на місце видобування (виробництва) товару.

Олена Лєвічева розповіла слухачам про право інтелектуальної власності на зазначення походження товарів, пов’язаних з мінеральними водами, сільськогосподарськими й харчовими продуктами, винами та іншими алкогольними напоями як товаром.

Джон Кларк

По закінченні секції Джон Кларк, керівник відділу міжнародних зв’язків Генерального директорату з питань сільського господарства і розвитку сільської місцевості Європейської Комісії, який виступав з доповіддю на тему "Використання географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і продовольства в Європейському Союзі", розповів про свої враження від проведеної роботи:

– Я вперше присутній в Україні на заході, присвяченому актуальним питанням інтелектуальної власності. Мені сподобалася конференція – організація самого заходу, а також підготовленість та обізнаність його учасників відрізняються високим рівнем. Було цікаво брати участь у дискусії, яка відбулася після моєї доповіді, – такої живої та емоційної. Багато питань, які обговорювалися учасниками, стосувалися аспектів конкурентної боротьби за набуття прав між виробниками продукції. Склалося враження, що представники різних компаній почали глибше розуміти важливість географічних позначень. Але попереду ще довгий шлях: потрібно інформувати суспільство про значимість цього питання через посередництво, наприклад, таких заходів, які організовуються Державною службою інтелектуальної власності. Важливо також, щоб Уряд України підписав договір про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом – у цьому договорі є особлива стаття, яка стосується географічних зазначень. Наявність угоди між країнами з цього приводу суттєво прискорить процес вирішення всіх відкритих питань використання географічних зазначень, їх охорони й захисту. 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.