Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XIV Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2009) - Учасники конференції працюють в секціях


У перший день роботи XIV міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності" відбулися засідання трьох секцій:

Секція № 1 "Удосконалення правового регулювання у сфері інтелектуальної власності"

Під час роботи розглядалися такі питання:

 • Приватні та публічні інтереси в забезпеченні правового регулювання сфери інтелектуальної власності: проблеми теорії та практики.
 • Зміни в законодавстві України у сфері промислової власності.
 • Удосконалення норм законодавства щодо набуття прав на торговельні марки: використання міжнародного досвіду, пов'язаного із застосуванням процедури заперечення власності.
 • Сінгапурський договір про право з торговельних марок. Процедурні аспекти реєстрації торговельних марок. Види торговельних марок, яких стосується договір.
 • Майнові права інтелектуальної власності як предмет видів забезпечення виконання зобов'язань, що використовуються у відносинах суб'єктів господарювання.
 • Корисна модель як об'єкт права інтелектуальної власності.
 • Правове регулювання відносин щодо раціоналізаторських пропозицій.

Ірина Василенко:
- Ми розглядали питання вдосконалення законодавства України у сфері інтелектуальної власності та приведення його норм у відповідність до європейських стандартів. Це проект закону "Про внесення змін до законів України в сфері інтелектуальної власності", приведення у відповідність до норм Європейського Союзу (директив і регламентів) та зміни, які вносяться у зв’язку з іншими міжнародними договорами.
Також ми розглянули питання Сінгапурського договору щодо законів у сфері охорони прав на торговельні марки про подання заперечень – як це відбувається в інших країнах, як має відбуватися в Україні. Зокрема, це стосується права третіх осіб подавати заперечення до Апеляційної палати проти реєстрації торговельних марок і промислових зразків та оскаржувати рішення Держдепартаменту. У чинному законодавстві України такого права треті особи не мають.

Секція № 2 "У гостях у Бомарше: розвиток системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав в Україні"

Під час роботи розглядалися такі питання:

 • Розвиток в Україні системи колективного управління майновими правами суб'єктів авторського права і суміжних прав: реалії та перспективи.
 • Специфіка діяльності в суспільстві організацій колективного управління як повноважних представників більшості правовласників.
 • Встановлені законом норми і правила колективного управління у сфері авторського права: фундаментальні проблеми сумісності з міжнародними договорами.
 • Новий порядок визначення уповноважених організацій колективного управління: європейські правила гри.
 • Практичні аспекти використання суміжних прав у публічній сфері.
 • Приватна копія: розподіл відрахувань.
 • Актуальні питання у сфері реєстрації авторського права.
 • Право на винагороду авторів, виконавців, виробників фонограм і відеограм.
 • Твір дизайну як об'єкт авторського права.

Тамара Давиденко:
- Секція з авторського права присвячена питанням про розвиток в Україні системи колективного управління, перспективам і реаліям. Під час роботи секції розглядалися питання міжнародного й національного законодавства, механізми збору, розподілу та виплати винагород, а також нові шляхи як в законодавчому плані, так в плані вирішення інших проблем. Особлива увага приділялася їх практичній реалізації в майбутньому.
Наше законодавство, як зазначили учасники конференції – спеціалісти з питань інтелектуальної власності, – одне з кращих у Європі. Сьогодні організації колективного управління (ОКУП) можуть вільно здійснювати діяльність, але не можна послаблювати контроль з боку контролюючих організацій за виконанням законодавства у сфері авторського права і суміжних прав. Потрібно, щоб користувачі укладали угоди з ОКУП, уповноваженими організаціями. І в результаті автор буде задоволений і майбутнє нашої культури буде забезпечено.
Одне з найгостріших питань, яке під час проведення секції викликало найактивнішу дискусію, – це призначення уповноважених ОКУП. У ході дискусій представники Держдепартаменту однозначно визначили (це також думка і Міністерства юстиції України), що виконання останніх нормативно-правових актів, прийнятих в Україні, – найкращий спосіб вирішення проблем, забезпечити можливість ОКУП працювати прозоро, спокійно й вільно. Звісно, це влаштовує далеко не всіх, адже основна проблема – перерозподіл ринку. Саме тому, що прийнято нові положення, які забезпечують прозорість, виникла подібна дискусія. Прозорість багатьом не потрібна, бо в "мутній воді можна спіймати гарну рибку". 

Секція № 3 "Підготовка і підвищення кваліфікації спеціалістів з інтелектуальної власності"

На засіданні секції розглядалися такі питання:

 • Концептуальні засади управління якістю професійної підготовки у сфері інтелектуальної власності.
 • Напрямки вдосконалення підготовки спеціалістів з питань у сфері інтелектуальної, інформаційно-аналітичної та інноваційної діяльності.
 • Використання нових технологій навчання на спеціальності "Інтелектуальна власність".
 • Досвід викладання курсу "Авторське право і суміжні права" для студентів магістратури за спеціальністю "Інтелектуальна власність".
 • Деякі аспекти вдосконалення законодавства України у сфері інтелектуальної власності, які необхідно передбачити в навчальному матеріалі для опанування спеціальності "Інтелектуальна власність".
 • Деякі аспекти інтелектуально-правової культури й правового виховання населення України.

Під час обговорення Володимир Пархоменко зазначив, що нині одним з актуальних питань є вдосконалення якості підготовки спеціалістів у сфері інтелектуальної власності шляхом зміни стандартів навчання, підготовки нових підручників належного рівня, уніфікації навчальних планів з іншими спеціальностями.
Ще одне важливе питання – це міжнародна діяльність у сфері підготовки спеціалістів з інтелектуальної власності. Директор Національного інституту інтелектуальної власності Республіки Казахстан Сирим Бекенов розповів, що планується найближчим часом направити студентів з Казахстану до України на навчання в Державному інституті інтелектуальної власності.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.