Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XVІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2010) - Робота конференції - 2-й день - Секції №5 та №6


Працюємо пліч-о-пліч з колегами з-за кордону

Секція № 5 "Використання об’єктів авторського і суміжних прав у сфері публічного виконання", яка відбулася другого дня XVI міжнародної науково-практичної конференції в Ялті, зібрала за круглим столом висококваліфікованих спеціалістів з різних країн, які поділилися досвідом з іншими учасниками конференції.

Олег Гуменюк

Ерік Вальдес-Мартінес

Богуслав Плута

Богуслав Плута, директор Організації колективного управління (ОКУ) ZPAV Республіки Польща, виступив з доповіддю "Нові зміни в законодавстві Польщі з питань збору та виплати винагороди ОКУ у сфері публічного виконання".

– У серпні цього року в Польщі до Закону "Про авторське право та суміжні права" 1994 року було внесено зміни та доповнення. Уже неодноразово цей закон доповнювався, та з часом усе-таки виявлялися певні недоліки. Цього разу під час роботи над оновленням закону одна з його статей навіть була визнана неконституційною. Вона стосувалася комісії з авторського права, яка підтверджує тарифи на авторську винагороду. Таке рішення щодо статті було прийняте тому, що користувачі не мали змоги брати участь у роботі цієї комісії, а отже, їхні інтереси мало враховувалися.

Також важливим є визначення тарифів винагороди за використання авторського права. Я вважаю, що у вирішенні цього питання слід спиратися на економічні дослідження, які дадуть інформацію про реальну цінність музичних творів для користувачів. На жаль, зараз тарифи встановлює держава – на власний розсуд. А тарифи ці мали б бути вищими, адже твори, про які йдеться, варті більшого, аніж за них платять, – розповів Богуслав Плута.


Максим Прокш, заступник директора департаменту Міністерства культури РФ, поділився досвідом російських ОКУ зі збору винагороди за публічне використання об’єктів авторського і суміжних прав:

– Складність вирішення цього питання зумовлена тим, що збір авторської винагороди за використання об’єктів суміжних прав має дуже складну практику правозастосування. В ОКУ виникає багато питань у зв’язку з укладанням договору з користувачем, виплатою й розподіленням винагород. І якщо враховувати, що збір цей є досить вагомим, наше міністерство як державний орган зацікавлене в тому, щоб взаємовідносини між двома сторонами процесу були правомірними. Ця масштабна конференція в Україні, організована Держдепартаментом інтелектуальної власності, стала територією для пошуку спільної мови між платниками за використання авторського права та тими, хто збирає ці кошти. І налагодження стосунків між ними дасть можливість у подальшому вирішувати питання, які виникають у процесі роботи, та визначити напрями, у яких потрібно рухатися далі.

Максим Прокш

Олексій Арданов

Секцію № 6 було присвячено темі знаків для товарів і послуг: розвитку законодавства й захисту прав.

Учасниками секції стали фахівці Держдепартаменту інтелектуальної власності, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Державного агентства з інтелектуальної власності Республіки Молдова, Національного інституту інтелектуальної власності Республіки Казахстан, патентні повірені, юристи та судді. До уваги слухачів було представлено 20 доповідей з цієї теми.

Одна з доповідей, з якою виступила Ірина Василенко, начальник управління правового забезпечення промислової власності Держдепартаменту інтелектуальної власності, була присвячена судовому способу розгляду спорів у сфері інтелектуальної власності і медіації (її відмінностям, перевагам і перспективам):

– В Україні дедалі популярнішою стає медіація як спосіб вирішення спорів, пов’язаних із захистом інтелектуальної власності. Тому виникла нагальна потреба вивчити міжнародні стандарти у цій сфері, удосконалити норми національного законодавства, які регулюють проведення процедур примирення у конфліктних ситуаціях, розробити механізми їх практичного застосування, – зазначила доповідачка. – Європейські стандарти справедливого судочинства передбачають такий спосіб позасудового врегулювання спору як медіація. Це гнучкий конфіденційний процес, під час якого нейтральна сторона активно допомагає зацікавленим сторонам досягти згоди щодо врегулювання конфлікту або суперечки, але останнє слово під час ухвалення рішень або умов угоди з урегулювання спору залишається за зацікавленими сторонами.

Ірина Василенко

Тетяна Попова

Про свої враження щодо роботи секції розповіла Тетяна Попова, головний експерт відділу національних товарних знаків Державного агентства з інтелектуальної власності Республіки Молдова.

– Тема моєї доповіді – "Елементи товарного знаку, що не охороняються". Для нас це питання є досить актуальним. Після ухвалення нового закону ми припинили зазначати у свідоцтві про реєстрацію товарного знака елементи, які не охороняються, і наші заявники неуважно ставляться до того, що отримує виняткове право як елемент товарного знака, а що ні.

Мені сподобалося те, що по закінченню доповіді я отримала багато запитань. Багатьох зацікавило питання, як зареєструвати товарний знак іноземному заявнику у Молдові. Особливо це актуально для вашого виробника, адже товари з України представлені на нашому ринку дуже широко, і хотілося б, щоб знаки для товарів і послуг, під якими вони реалізується, були зареєстровані на території Молдови.


Ірина Міщенко, судовий експерт, директор науково-дослідного центру "Ваш експерт", підготувала доповідь на тему: "Методика розрахування розміру матеріального збитку від неправомірного використання прав на об’єкти інтелектуальної власності на основі економетричного аналізу кореляційних зв’язків".

– Моя спеціальність – економічні дослідження у сфері інтелектуальної власності. У своєму виступі я ознайомила учасників конференції з методикою оцінки матеріальних збитків через неправомірне використання прав на об’єкти інтелектуальної власності на основі кореляційно-регресійного аналізу. Я намагалася доступно донести до слухачів усі особливості методики так, як сама розумію: економістів серед учасників конференції небагато. І з огляду на кількість поставлених мені запитань очевидно, що тема слухачів зацікавила.

Ірина Міщенко також поділилася враженнями про конференцію:

– У Ялті я вперше на такому заході. Тут зібралися справжні спеціалісти своєї справи – є чому повчитися. Устигла вже поспілкуватися з фахівцями, добре знаними в європейських колах, зокрема з паном Міром, керівником директорату міжнародних зв’язків Європейського патентного відомства. Ми поговорили про умови патентування в Європі, про захист прав інтелектуальної власності в Іспанії, Німеччині, про оціночну діяльність, розрахункові збитки, економічні дослідження тощо. Дуже дякую організаторам за такий чудовий захід.

Ірина Міщенко

Також продовжила роботу секція №1, присвячена національному брендингу в країнах з перехідною економікою.

Сауле Тлевлесова

 
Рональд Марчант Тамара Шевелева Хелен Лом

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.