Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XVІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2011) - Робота конференції - 3-й день - Секція №8


Завершальний день конференції

 

Остання, восьма за рахунком секція, яка відбулася на третій день конференції, була присвячена питанням інноваційної діяльності й комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності.

Ведучими заходу виступили Володимир Дмитришин, заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності, та Неля Полонська, директор Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг.

Роботу секції розпочала Айжан Амангельди, докторант НДІ приватного права Казахського гуманітарно-юридичного університету. Вона поділилася досвідом комерціалізації інтелектуальної власності в Республіці Казахстан:

– Світова практика показує, що ключова роль належить інноваційним підприємницьким університетам, які готують якісно нове покоління фахівців, здатних перетворити знання на високотехнологічну продукцію. Нині в Казахстані питаннями комерціалізації інновацій займаються Міністерство освіти і науки та Міністерство індустрії та нових технологій. Але, на жаль, їхні дії в цій сфері не пов'язані єдиною концепцією. Ефективним напрямом роботи може стати діяльність технопарків, основним пріоритетом діяльності яких є розвиток співробітництва з університетами.

Наталія Рязанова, фахівець з питань інтелектуальної власності Служби безпеки України, розглянула у своїй доповіді деякі аспекти зарубіжного досвіду трансферу технологій об’єктів інтелектуальної власності, а також проаналізувала цей досвід з точки зору його використання в країнах пострадянського простору.

– На сьогодні в Україні не визначені основні засади державної політики з питань забезпечення розвитку національної інноваційної системи. Тоді як державне регулювання такого розвитку вкрай необхідне за кількома напрямами: формування інституційного забезпечення інноваційного розвитку національної економіки; реалізація пріоритетних напрямів розвитку науки, техніки та інноваційної діяльності; програмно-цільове фінансування науково-технічної та інноваційної діяльності; підтримка підприємницької діяльності у сфері інноваційної діяльності та трансферу технологій тощо.

Олена Корольова

Олена Корольова, завідуюча кафедрою Російського державного інституту інтелектуальної власності, розповіла про особливості системи підготовки спеціалістів у сфері інтелектуальної власності в їхньому вищому навчальному закладі:

– У січні 2011 року наш інститут отримав статус Російської державної академії інтелектуальної власності. Ми готуємо науково-педагогічні кадри на двох факультетах – юридичному та факультеті управління інтелектуальною власністю, – зазначила Олена Корольова. – Показовим був минулорічний конкурс серед вступників – шість абітурієнтів на одне місце. Зараз багато вишів, особливо в країнах пострадянського простору, уводять спеціалізацію з підготовки в напрямі інтелектуальної власності. Але ми вважаємо, що такого кроку з їхнього боку недостатньо – спеціалісту потрібно пройти всі рівні й сходинки на шляху підготовки до роботи в цій сфері.

Про визначення цілей, які досягаються патентуванням, доповів Микола Борщ-Компанієць, генеральний директор ТОВ "Правовий центр консультацій", патентний повірений (Російська Федерація). Він детально висвітлив для слухачів можливі цілі одержання патентної охорони. Серед них, зокрема, такі: захист продукції, яка випускається, від дій конкурентів; отримання додаткових доходів від продажу ліцензій; витіснення конкурента з певного сегмента ринку або обмеження його виробничої діяльності; отримання додаткових доходів за рахунок зловживання правом; облік науково-технічної продукції в складі майнового комплексу підприємства як нематеріальних активів; зменшення негативних наслідків від несанкціонованого розголошення співробітниками службової інформації або передачі її конкурентам; отримання авторської винагороди; оптимізація податкових платежів тощо.

Микола Борщ-Компанієць

Леонід Черепов

На продовження виступу з теми попереднього доповідача Леонід Черепов, директор агентства патентних повірених "Веполь", розглянув тему недобросовісного використання об’єктів інтелектуальної власності в Україні та Російській Федерації.

 

Віктор Фурса, головний спеціаліст відділу регулювання економічних відносин Державного підприємства "Український інститут промислової власності", виступив з доповіддю на тему вдосконалення механізму державної підтримки комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності на малих та середніх підприємствах.

– Інновації, які застосовують у своїй діяльності малі та середні підприємства (МСП), сприяють не тільки збільшенню прибутку останніх, але й максимальному задоволенню потреб покупця. МСП найчастіше є рушійною силою таких новацій. Проте їхній новаторський і творчий потенціал не завжди використовується на повну силу – багато винахідників, які працюють на МСП, недостатньо обізнані в питаннях правової охорони інтелектуальної власності. Адекватна охорона об’єктів ІВ дозволяє компаніям одержувати вигоду від своєї інноваційної та творчої діяльності, що заохочує їх і сприяє фінансуванню подальших новацій, – зазначив Віктор Фурса.

Віктор Фурса та Марина Гришкова

Доповідь Марини Гришкової, спеціаліста I категорії відділу регулювання економічних відносин Державного підприємства "Український інститут промислової власності", була присвячена досвіду роботи фінського міжнародного інноваційного центру у формуванні інноваційно орієнтованої економіки, ролі вищих навчальних закладів у цьому процесі та відповідної державної політики.

– Серед головних елементів інноваційної моделі можемо виділити такі: система продукування наукових знань та інновацій; система освіти; система комерціалізації наукових знань та інновацій; система використання інновацій; система управління та регулювання інноваційного розвитку економіки. Кожен з цих елементів відіграє свою роль у функціонуванні єдиного цілісного механізму, про що свідчить діяльність Республіки Фінляндія на міжнародному ринку інновацій, – зауважила доповідачка.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.