Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - Плідне навчання – світле майбутнє! (19 липня 2011 року)


Плідне навчання – світле майбутнє!

Сьогодні студенти Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності, яка проходить в м. Одеса, розпочали навчальний процес вивченням складної, але цікавої теми – "Торговельні марки: сучасні дилеми".

Марта Фрідлі, представник Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), як досвідчений викладач та експерт у сфері інтелектуальної власності (ІВ) побудувала навчальний процес таким чином, щоб інформація, отримана студентами, охопила якнайширше коло питань – як теоретичних базових, так і практичних, які виникають в умовах сьогодення.

У першій частині лекції учні дізналися про особливості правової охорони торговельної марки, про права третіх осіб щодо цього об’єкта права ІВ, а також ознайомилися з основними положеннями Паризької конвенції про охорону промислової власності.

– У презентації я представила три основні, на мій погляд, дилеми, які стосуються торговельних марок. Для ілюстрації кожного з цих суперечливих суджень підготувала як теоретичний, так і практичний матеріал. Адже важливо не тільки донести до аудиторії інформацію, а й підкріпити останню низкою конкретних прикладів для кращого розуміння», – пояснила слухачам школи Марта Фрідлі.

Надзвичайно зацікавила студентів тема добре відомих торговельних марок, а виконання першого практичного завдання супроводжувалося живим діалогом і гарячими дискусіями.

Наступна тема, яку було запропоновано аудиторії, – "Торговельні марки та мережа Інтернет". 

 

Анастасія Радомська, студентка Університету фінансів та міжнародної торгівлі (Україна), із захопленням брала участь в обговоренні питань цієї теми, оскільки майбутня професія дівчини пов’язана з використанням торговельних марок в мережі Інтернет:

– Я вперше навчаюся в Літній школі. Дізналася про неї із сайту Державної служби інтелектуальної власності України. Зараз працюю в юридичній компанії, яка займається питаннями ІВ, і в майбутньому планую пов’язати свою діяльність з реєстрацією та захистом торговельних марок, а особливо реєстрацією доменних імен. Мене зацікавила думка доповідача про паралельний імпорт даних і роль Інтернету такому імпорті, а ще про те, як регулювати паралельний імпорт так, щоб він не зашкодив репутації виробника та власника торговельної марки. Також було цікаво послухати про UDRP – центр вирішення спорів між власниками торговельних марок і власниками доменних імен.
Взагалі я дуже рада, що маю нагоду навчатися тут. Літня школа – унікальний навчальний захід: можна поспілкуватися з викладачами з ВОІВ, отримати багато важливої інформації з перших вуст, і для цього не потрібно їхати до Швейцарії. Хочу відзначити високий організаційний рівень школи. І впевнена, що по її закінченню матиму тільки гарні враження, – розповіла Анастасія Радомська. 

Перший день навчання завершив викладач Олексій Столяренко, юрист міжнародної юридичної фірми «Baker&McKenzie». Він розкрив для студентів дві теми – «Географічні зазначення: міжнародне підґрунтя та сучасні виклики» і «Захист промислових зразків та їх співвідношення з іншими сферами інтелектуальної власності».

– Головне, що стосується теми географічних зазначень, – це те, наскільки прийняття та наявність їх на території певної країни вважаються економічно доцільними. Я намагався студентам пояснити, що для прийняття рішень щодо використання географічних зазначень визначальним є економічний фактор. Ідеться про географічні зазначення за місцем походження. Я розповів слухачам – на сучасних прикладах і прикладах з історії, – наскільки використання географічних зазначень є важливим та які економічні переваги воно надає, – прокоментував свою доповідь Олексій Столяренко по закінченню лекції. 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.