Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (8-19 липня 2013 року) - Досвід фахівців працює на майбутнє сфери ІВ (9 липня 2013 року)


Досвід фахівців працює на майбутнє сфери ІВ

Учасники Літньої школи із завзяттям приступили до активного навчання. Молодь прагне змінити наш світ на краще й планує робити це силами сфери інтелектуальної власності (ІВ), яка стирає кордони між країнами й стимулює розвиток суспільства.

Навчальний день розпочався зі спілкування – студенти розповідали про себе, ділилися планами на майбутнє, обговорювали широкий перелік тем з галузі ІВ, які буде нагода розглянути протягом двох найближчих тижнів. Учасники покладають великі сподівання на знання, які отримають у Літній школі.

Сьогодні з аудиторією працював досвідчений викладач, консультант з питань ІВ з Швеції Бо Халгрін. У своїй презентації він зробив для студентів загальний огляд сучасної патентної системи, розповів про такі особливості патентів, як виключення, обмеження та гнучкість, розкрив тему патентної інформації та її практичного використання у світі. Особливо цікавим для аудиторії було групове заняття з проведення патентного пошуку – лунало багато уточнювальних запитань, зокрема щодо застосування отриманих навичок у конкретній ситуації на практиці.

Радник Академії ВОІВ Рауф Бдуі також був активним учасником навчального процесу: багато спілкувався зі студентами, відповідав на запитання, надавав роз’яснення та консультації з певних питань з огляду на останні зміни у ВОІВ.

Радник розповідав про функціонування ВОІВ, історію створення та розвитку організації, адміністрування міжнародних договорів, напрями співпраці та допомоги країнам тощо. Зі слів Рауфа Бдуі, на сьогодні у ВОІВ працює близько 1 100 чоловік – представників різних держав. Організація має 186 країн-членів та понад 250 країн-спостерігачів. Головний офіс ВОІВ розташований у Женеві, а низка зовнішніх офісів розташована, зокрема, у Сінгапурі, Токіо, Нью-Йорку. Прокоментував Рауф Бдуі також і напрями діяльності безпосередньо Академії ВОІВ.

Бо Халгрін

Рауф Бдуі

Завершився навчальний день практичною грою, у ході якої студенти під керівництвом Бо Халгріна вправлялися у встановленні новизни патентів.

Після занять учасники Школи ділилися враженнями.

Олександр Сікайло

Олександр Сікайло, студент Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, факультет міжнародного права, м. Київ, Україна:

– Цікавлюся сферою ІВ давно. Тема моєї дипломної роботи – «Правове регулювання трансферу технологій у Євросоюзі та Україні». Наразі перейшов на шостий курс і надалі планую поглиблювати знання, удосконалювати вміння їх практично застосовувати. Постійно беру участь у заходах, які організовують Державна служба інтелектуальної власності України та Державне підприємство «Український інститут промислової власності», – семінарах, конференціях, зустрічах тощо. Хочу свою майбутню професійну діяльність пов’язати з роботою в юридичній фірмі й займатися питаннями ІВ.

Агнес Чірмаз, консультант з торговельних марок фірми Georg Pintz & Partners LLC, м. Будапешт, Угорщина:

– Від навчання в Літній школі очікую, найперше, знань з актуальних тем сфери ІВ: сподіваюся побільше дізнатися про сучасні тенденції її розвитку, про міжнародну охорону торговельних марок, трансфер технологій і ліцензування, захист новітніх технологій тощо. Хочу перейняти досвід видатних експертів у цій галузі. І, звичайно, буду рада спілкуванню з однодумцями, бо ми всі – хто тут зібрався – об’єднані сферою ІВ. Цікаво було б знайти нових друзів і колег. Дуже добре, що в Літній школі в Україні мова спілкування англійська – коло країн, представники яких можуть залучитися до навчального процесу в Одесі, відтак надзвичайно широке.

Агнес Чірмаз

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.