Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (16-27 липня 2012 року) - Інтелектуальна власність: зв’язок поколінь (17 липня 2012 року)


Інтелектуальна власність: зв’язок поколінь

У другий день роботи Міжнародної літньої школи з ІВ учасники дружним студентським колективом узялися до активного навчання.

Лекції та практичні заняття вівторка були присвячені загальному огляду міжнародної патентної системи, обмеженням патентних прав та виняткам їх надання, важливості патентної інформації та патентуванню в галузі фармацевтики. Про особливості цих тем розповів викладач Літньої школи, патентний повірений юридичної компанії «Правовий альянс» Олександр Брагарник.

Розпочинаючи навчальний день, студенти коротко говорили про себе, свої професійні плани на майбутнє, яке сподіваються пов’язати зі сферою інтелектуальної власності, а також ділилися інформацією про діяльність патентних систем у своїх країнах. Особливо зацікавила міжнародну аудиторію розповідь іранця Мохамеда Асгаріагамашаді, студента Малайзійського національного університету. Він говорив про погляди на інтелектуальну власність у мусульманському світі, зокрема висвітлив деякі аспекти співвідношення «інтелектуальна власність у традиційному розумінні та ісламське право».

Мохамед Асгаріагамашаді

По завершенні навчання новоспечені студенти поділилися своїми враженнями про перший день роботи школи.

Інна Галака, помічник патентного повіреного, ТОВ «Ляпунов і Компанія», Київ:

– Мені дуже сподобалося перше заняття: ми розглядали систему патентування в різних країнах. Я узагальнила свої знання про патентування об’єктів інтелектуальної власності, отримала справжнє задоволення від жвавих дискусій у колі студентів, від спілкування з викладачем. Сподіваюся, що такі цікаві лекції та практичні заняття чекають на нас і надалі.

Інна Галака

Гонсало Севада, студент юридичного факультету університету Порто, Португалія:

– Я цілком задоволений гостинністю Одеси та привітністю організаторів. Під час реєстрації кожен студент отримав багато інформаційних матеріалів, які стали в нагоді вже протягом першого дня навчання в Літній школі. Уже сформувався досить дружній різнонаціональний студентський колектив, ми знайшли спільну мову, зокрема, і в буквальному сенсі – усі чудово володіють англійською. Хочу відзначити цікавий виступ викладача, який надав мені досить детальну консультацію, відповідаючи на моє запитання.

Гонсало Севада

Олександр Брагарник цього року вперше викладає в Міжнародній літній школі з ІВ й відзначає надзвичайну активність аудиторії:

– Сьогоднішня тема зацікавила студентів, вони дуже допитливі, і мені довелося відповісти на велику кількість запитань. У 2003 році я сам був студентом, навчався в Женеві та Відні за програмою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). А цього року представники ВОІВ запросили мене бути викладачем Міжнародної літньої школи в Одесі. Таким чином, тепер уже я передаю отримані знання студентам – відбувається зв’язок поколінь.

Олександр Брагарник

 

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.