Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (19-30 липня 2010 року) - Щоденник - 2-й день (20 липня 2010 року)


Другий день роботи літньої школи ІВ - 2010

Цікаві лекції, на яких студенти – не просто слухачі, а активні учасники, жваве обговорення важливих питань на практичних заняттях, безліч запитань допитливих студентів до викладачів – навчальний процес у Міжнародній літній школі з інтелектуальної власності-2010 розпочався.

Лекції та практичні заняття першого дня навчання були присвячені міжнародній охороні авторського й суміжних прав. Про особливість розкриття цієї теми для курсу літньої школи розповіли викладачі – Ольга Ієвіня, кандидат юридичних наук, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Київського національного університету внутрішніх справ, та Олена Жилінкова, старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

– У своїй лекції я зосередилася на деяких конкретних проблемах, оскільки Україна прагне до повноправного членства у світовому товаристві, до становлення як повноправного суб’єкта світового ринку інтелектуальної власності. А отже, забезпечення охорони авторського права та суміжних прав саме на міжнародному рівні є дуже актуальним, – зазначила Ольга Ієвіня. – Я поставила собі за мету розкрити перед аудиторією основні принципи міжнародної охорони авторського права та суміжних прав, а оскільки ця літня школа проходить в Україні, то було доречно охарактеризувати законодавство України та його відповідність міжнародним стандартам і запропонувати студентам – представникам різних країн – дати оцінку їх національному законодавству в цій сфері.

Олена Жилінкова розповіла слухачам курсу про особливості захисту авторських прав у мережі Інтернет, про правомірність чи неправомірність використання об’єктів авторського права, розглянула питання пошуку балансу між інтересами користувачів різноманітних Інтернет-сайтів та інтересами правовласників на об’єкти інтелектуальної власності.

– Я закликала студентів до дискусій, щоб з’ясувати, що, на їхній погляд, є правильним – вільний доступ до інформації в Інтернеті стосовно об’єктів авторського права й суміжних прав чи необхідність жорсткого захисту цих об’єктів. Цікаво було почути не примітивні категоричні аргументи, а конкретні обґрунтовані відповіді. У ході дискусії більшість студентів відстоювали думку про потребу дотримання норм законодавства в цій сфері з обов’язковим урахуванням інтересів суспільства, – зазначила Олена Жилінкова.

 Своїми враженнями про перший день роботи школи поділилися студенти.

Олена Стрижньова, помічник юриста, Україна:
– Мені дуже сподобалося практичне заняття: ми розглядали різні судові справи з міжнародної практики країн світу (зокрема США) стосовно порушень використання об’єктів авторського права. Багато з нас були не згодні із судовими рішеннями, ми пропонували свої, коментували їх, розглядали можливі варіанти. Я отримала справжнє задоволення від жвавих дискусій. Сподіваюся, що такі цікаві практичні заняття чекають на нас і надалі.

Олена Стрижньова

 

Джузеппе Зуконі, адвокат, Італія:
– Я цілком задоволений гостинністю Одеси та привітністю організаторів. Під час реєстрації кожен студент отримав багато інформаційних матеріалів, котрі стали в нагоді вже протягом першого дня перебування в літній школі.
Хочу відзначити досить високий професійний рівень викладачів, цікаве розкриття тем курсу, але, як на мене, рівень викладання англійською мовою міг би бути доступнішим – для розуміння всього сказаного студентами з недостатньо високим рівнем володіння англійською.


 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.