Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XIV Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2009) - Напружена робота триває


Третій день конференції у Ялті відзначено засіданнями "круглого столу" та тематичних секцій з питань правової охорони об’єктів інтелектуальної власності.

"Круглий стіл" на тему: "Виявлення та припинення порушень і захист прав інтелектуальної власності при використанні комп'ютерних програм"

Ведучий – Сергій Нікулеско, начальник управління контролю використання об’єктів інтелектуальної власності Держдепартаменту.

На засіданні круглого столу розглядалися такі питання:

 • Захист прав інтелектуальної власності в контексті забезпечення правомірного використання комп'ютерних програм.
 • Виявлення та припинення порушень і захист прав інтелектуальної власності при використанні комп'ютерних програм.

Сергій Нікулеско:
– Основна тема круглого столу – легалізація програмного забезпечення в органах державної влади всіх рівнів – злободенна, важлива і водночас цікава .

Учасники багато дискутували, ділилися думками, наводили практичні приклади. Було продемонстровано фільм про перевірки використання об’єктів інтелектуальної власності, які здійснює наше управління. Фільм засновано на реальних фактах. Створити його було ідеєю нашого управління – і ми успішно втілили її в життя.

Я вважаю, що засідання "круглого столу" пройшло на високому рівні, учасники задоволені та вдячні за гарно організований захід.

Секція № 6 "Економічні аспекти права інтелектуальної власності"

Ведучий –  О. Бутнік-Сіверський, завідувач відділу Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності АПрНУ.

На засіданні секції розглядалися такі питання:

 • Сучасні економічні аспекти патентної системи в Європі: що стоїть за поняттям витрат на патентування.
 • Параметри інтелектуальної власності продукту і передача прав на нього.
 • Бар'єри на шляху комерціалізації результатів наукових досліджень в Україні.
 • Проблеми реалізації об'єктів права інтелектуальної власності як інновацій.
 • Допомога у просуванні винаходу в процесі управління інноваційними проектами.
 • Програма УНТЦ підтримки патентування.
 • Асоціація професіоналів з комерціалізації технологій України.
 • Проблеми розвитку економіки інтелектуальної власності в Україні: оцінка вартості, бухгалтерського обліку та оподаткування.
 • Застава майнових прав інтелектуальної власності.
 • Страхування результатів інтелектуальної діяльності проблемні питання виплати винагороди за використання об'єктів права інтелектуальної власності їх творцям.
 • Основні показники і тенденції у сфері охорони промислової власності в Україні.
 • Секція №7 Патентно-інформаційне забезпечення діяльності закладу експертизи.

  Ведучі – заступник директора Петро Іваненко та начальник відділення патентно-інформаційного забезпечення Алла Кочеткова (Український інститут промислової власності).

  На засіданні секції розглядалися такі питання:

  • Впровадження електронного документообігу, електронних документів і цифрового підпису в закладі експертизи.
  • Загальнодоступні бази даних. Способи пошуку та перегляду документів.
  • Принципи побудови інформаційно-довідкового фонду експертизи заявок на об'єкти промислової власності.
  • Проблеми формування електронних документів.
  • Технологія електронного подання заявок.
  • Технологія пошуку, розпізнавання, обробки та порівняння графічних зображень та її використання в процесі експертизи заявок на знаки для товарів і послуг.
  • Особливості ведення державних реєстрів на різні об'єкти права промислової власності та вимоги до оформлення документів.

  Петро Іваненко: – На секції ми заслухали низку доповідей. Розглядалися питання переходу до безпаперової інформаційної технології, тобто відмова від паперових носіїв та використання електронних документів, електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

  Окремо була доповідь, яка присвячена електронному поданню матеріалів заявок. Це тема дуже актуальна. Технічні, технологічні та програмні питання з цієї теми вже вирішено, залишається вирішити правові питання.

  Під час роботи cекції розглядалися також питання щодо формування патентно-інформаційного фонду закладу експертизи. Справа в тому, що, крім патентних баз даних, є ще технічна література, статті, монографії, енциклопедії, довідники тощо. Це так звана асоційована література. Експерт під час роботи над заявкою здійснює інформаційний пошук, використовує, крім патентних баз даних, ще й наукову літературу. Наше завдання полягає в створенні електронного інформаційно-довідкового фонду експертизи, використання якого дозволить підвищити якість експертизи та прискорити видачу охоронних документів.

  Круглий стіл на тему: "Практичні шляхи вирішення проблеми контрафакції та піратства в Україні".

  Ведуча – Антоніна Пахаренко-Андерсон, патентний повірений України, директор компанії "Пахаренко і партнери".

  Питання для обговорення:

 • Причини контрафакції та піратства об'єктів інтелектуальної власності та аналіз наслідків, які вони спричинюють для правовласників, суспільства в цілому та економічного розвитку країни.
 • Способи захисту прав інтелектуальної власності від контрафакції та піратства.
 • Питання необхідності та достатності проведення експертних досліджень для встановлення факту підробки товарів, торговельних марок, етикеток, упаковок або факту піратства об'єктів авторського права та оцінки розміру збитків, завданих правовласникам цими незаконними діями.
 • Можливість внесення змін до чинного законодавства з метою забезпечення прозорих і справедливих механізмів правозастосування у сфері боротьби з контрафакцією і піратством.
 • Проблеми знищення контрафактних та піратських товарів.
 •  

   

  АКТУАЛЬНО

  Введено в дію нові міжнародні класифікації


  З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

  До уваги заявників!

  Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

  До відома органів виконавчої влади

  ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

  Наші анонси

  Пілотний проект ДСІВ

  Ініціативи та пропозиції ДСІВ

  ДСІВ у Facebook

  Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

  Електронна приймальня

  TWINNING

   
  Зареєструватися
  Забули пароль?
   
   

   

  © 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
  Всі права захищено.
  При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.