Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Різне - Засідання Робочої групи з удосконалення законодавства в сфері авторського права (8 грудня 2014 року)


У ДСІВ триває робота щодо врегулювання проблем авторського права у сфері ІТ-індустрії

8 грудня 2014 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбулось засідання Робочої групи з удосконалення законодавства в сфері авторського права та врегулювання деяких особливостей договірних відносин з питань реалізації авторського права у сфері програмної індустрії.

Питання порядку денного включали:

  1. Обговорення доопрацьованого варіанту змін до законодавства у сфері авторського права і суміжних прав для врегулювання майнових прав на комп’ютерну програму або базу даних, створену за замовленням та у зв’язку з виконанням трудового договору.
  2. Обговорення доопрацьованого варіанту змін до законодавства у сфері авторського права і суміжних прав в контексті розробки вільного програмного забезпечення, вирішення питання існування безоплатних договорів на розпорядження майновими правами інтелектуальної власності, застосування ліцензій кінцевого користувача у сфері інформаційних технологій шляхом введення в законодавство поняття «публічний ліцензійний договір».

Учасники засідання надали свої пропозиції до остаточної версії положень, які ДСІВ запропонувала включити до розроблюваного нею проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав». Вищезазначений проект Закону найближчим часом планується подати на погодження до Мінекономрозвитку, і після відповідного погодження розмістити на офіційному веб-порталі ДСІВ для подальшого громадського обговорення.

Вказаний законопроект розробляється з метою адаптації законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав до законодавства ЄС. В контексті пропозицій вітчизняної ІТ-індустрії, що розглядалися на засіданнях Робочої групи, у законопроекті зокрема будуть враховані норми Директиви 96/9/ЄС Європейського парламенту та Ради від 23 квітня 2009 року про правову охорону комп’ютерних програм, Директиви 96/9/ЄС Європейського парламенту та Ради від 11 березня 1996 року про правову охорону баз даних, а також статті 181 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

 

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.