Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Нормативні і правові акти - Оприлюднення проектів нормативно-правових актів - Проект постанови КМУ "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику..."


Проект


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від _______________ № ______
Київ


Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється
ступінь ризику від провадження
господарської діяльності, пов'язаної з використанням
об'єктів права інтелектуальної власності та
визначається періодичність здійснення заходів
державного нагляду (контролю) Державною службою
інтелектуальної власності України

__________________________________________

Відповідно до статті 5 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Затвердити критерії, за якими оціюються ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності та визначається періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою інтелектуальної власності України, що додаються.
 2. Дія цієї постанови не поширюється на державний нагляд (контроль) у сфері охорони прав на сорти рослин.

Прем'єр-міністр України М. АЗАРОВ

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від _____________ № ______ 

КРИТЕРІЇ, 

за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської
 діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної 
власності та визначається періодичність здійснення заходів державного
 нагляду (контролю) Державною службою інтелектуальної
власності України

 

1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності, та визначається періодичність здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою інтелектуальної власності України, є:

 • факти порушення вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності;
 • ступінь пов’язаності господарської діяльності суб’єкта господарювання з використанням об’єктів права інтелектуальної власності (використання об’єктів права інтелектуальної власності є основним видом господарської діяльності або використання об’єктів права інтелектуальної власності не є основним видом господарської діяльності або використання);
 • вид діяльності суб’єкта господарювання (виробництво дисків для лазерних систем зчитування; публічне виконання, демонстрація, показ та сповіщення шляхом прямої трансляції та/або ретрансляції, музичних та/або аудіовізуальних творів, та/або аудіовізуальних творів та/або фонограм, відеограм, у яких зафіксовані твори; використання та/або розповсюдження об’єктів авторського права та/або суміжних прав).

2. Відповідно до встановлених критеріїв суб'єкти господарювання відносяться до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього або незначного.

3. До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб'єкти:

 • у яких протягом останніх трьох років, але не менше, як протягом двох останніх заходів державного нагляду (контролю) виявлені порушення законодавства у сфері інтелектуальної власності;
 • що здійснюють виробництво дисків для лазерних систем зчитування;
 • що здійснюють виробництво, ввезення (пересилання) на митну територію України та/або вивезення (пересилання) з неї матриць для виготовлення дисків для лазерних систем зчитування;
 • що здійснюють розповсюдження та/або реалізацію комп'ютерних програм та/або баз даних;
 • що здійснюють ввезення (пересилання) на митну територію України та/або вивезення (пересилання) з неї дисків для лазерних систем зчитування в обсягах 1000 штук та більше на рік;
 • що здійснюють використання, розповсюдження та/або реалізацію об'єктів авторського права та/або суміжних прав у ході публічного виконання, демонстрації, показу, сповіщення шляхом їх прямої трансляції та/або ретрансляції, зокрема музичних та/або аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, у яких зафіксовані такі твори;
 • що здійснюють використання, розповсюдження та/або реалізацію комп'ютерних програм і баз даних.

4. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб'єкти господарювання, основна господарська діяльність яких пов'язана з використанням об'єктів права інтелектуальної власності та які:

 • здійснюють ввезення (пересилання) на митну територію України та/або вивезення (пересилання) з неї дисків для лазерних систем зчитування в обсягах від 500 до 1000 штук на рік;
 • здійснюють використання, розповсюдження та/або реалізацію
  об'єктів авторського права та/або суміжних прав у ході публічного
  виконання, демонстрації, показу, сповіщення шляхом їх прямої трансляції та/або ретрансляції, зокрема музичних та/або аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, у яких зафіксовані такі твори;
 • здійснюють використання, розповсюдження та/або реалізацію комп'ютерних програм і баз даних.

5. До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб'єкти, для яких використання об'єктів авторського права та/або суміжних прав не є основним видом діяльності та які не віднесені до суб'єктів господарювання з високим або середнім ступенем ризику.

6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за провадженням суб'єктами господарювання господарської діяльності, пов'язаної з використанням об'єктів права інтелектуальної власності, здійснюються з такою періодичністю:

 • з високим ступенем ризику - не частіше ніж один раз на рік;
 • із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на три роки;
 • з незначним ступенем ризику – не частіше ніж один раз на п'ять років.

7. У разі, коли протягом останніх трьох років, але не менше, як протягом двох останніх заходів державного нагляду (контролю) не виявлено фактів порушення вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності, наступна планова перевірка такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше, ніж через період часу, встановлений для відповідної групи ризику, збільшений у 1,5 рази.

8. У разі, коли суб’єкт господарювання може бути віднесений одночасно до двох або більше груп ризику, такий суб’єкт відноситься до більш високої групи ризику з тих, до яких він може бути віднесений.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.