Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар-презентація інструментарію ВОІВ (17 грудня 2009 року) - Презентація проекту дослідження інструментарію


Семінар-презентація інструментарію ВОІВ
"Рекомендації щодо підсилення ролі малих та середніх інноваційних підприємств
у загальному добробуті країн СНД"

Микола Паладій та Сергій Зотін17 грудня 2009 року в Києві розпочав роботу семінар-презентація інструментарію Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) на тему: "Рекомендації щодо підсилення ролі малих та середніх інноваційних підприємств у загальному добробуті країн СНД", розроблений за підтримки відділу ВОІВ з питань співпраці з деякими країни Європи та Азії.

У семінарі взяли участь представники країн СНД, а саме: Білорусі, Вірменії, Казахстану, Киргизької республіки, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Узбекистану.

Українська сторона була представлена спеціалістами Державного департаменту інтелектуальної власності, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг, Державного агентства України з інвестицій та інновацій, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва (останні два органи брали безпосередню участь у розробці інструментарію шляхом надання інформації про стан справ в Україні).

Відкрив захід та привітав учасників голова Держдепартаменту інтелектуальної власності Микола Паладій.

- Актуальність цієї теми пояснюється тим, що малі та середні підприємства роблять вагомий внесок у добробут власної країни. Крім того, заохочення інновацій з боку держави – це складова переходу економік пострадянських країн від індустріальних до інформаційних. У нас в Україні є приклади підприємств, які працюють, використовуючи інноваційні технології, але, на жаль, їх не так багато.

У наступному році ми плануємо провести значну роботу в цьому напрямі, зокрема, видати тематичні брошури, провести низку навчально-практичних семінарів, де виступлять бізнесмени, які мають досвід у впровадженні інноваційних технологій у виробництво.

Від ВОІВ у заході взяв участь провідний юридичний радник Сергій Зотін. Він, зокрема, зауважив:

- Презентація вищезгаданого інструментарію є завершальним етапом у проведених ВОІВ дослідженнях ситуації з просуванням інновацій у малих та середніх підприємствах (МСП). Рекомендації є спробою узагальнено представити найбільш прийнятні для країн СНД організаційні, інституційні, податкові, фінансово-кредитні та інші важелі, які може бути використано з метою посилення інноваційної складової МСП. Згадані рекомендації розроблено з урахуванням досягнутого рівня розвитку інноваційної діяльності МСП на підставі вивчення та співставлення нормативної бази країн СНД, затверджених стратегій економічного та інноваційного розвитку, програм з підтримки МСП, наявності інноваційного та інтелектуального потенціалів. Крім того, у дослідженні розглянуто успішний досвід низки західних країн у вирішенні вищезазначених питань.

Провів презентацію проекту дослідження "Рекомендації щодо підсилення ролі малих і середніх інноваційних підприємств у загальному добробуті країн СНД" керівник управління економіки і фінансів Державного агентства інтелектуальної власності Республіки Молдова Юрій Бадир, який є одним з авторів дослідження.

Організатором заходу, який відбувся в Українському інституті промислової власності, виступив Держдепартамент інтелектуальної власності у співпраці з ВОІВ.

Микола Паладій та Юрій Бадир

 

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.