Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Авторське право і суміжні права - Боротьба з піратством та підробками - Просвітницькі заходи в І кварталі 2014 року


Просвітницькі заходи, проведені державними інспекторами
в І кварталі 2014 року

Одним з пріоритетних напрямів роботи державних інспекторів управління контролю за використанням об’єктів інтелектуальної власності (ІВ) Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) є просвітницька та роз’яснювальна робота, спрямована на профілактику правопорушень у сфері інтелектуальної власності та запобігання їм шляхом проведення спеціальних семінарів, робочих зустрічей, круглих столів тощо. У межах таких заходів аналізується відповідне законодавство та надаються консультації фізичним і юридичним особам.

Протягом І кварталу 2014 року державні інспектори провели низку просвітницьких заходів у різних регіонах країни, а також долучилися до роботи тематичних зустрічей, які проводились іншими організаціями й закладами. Вищеокреслена діяльність була направлена на забезпечення дотримання суб’єктами господарювання законодавства України в галузі ІВ.

У січні цього року в м. Житомир відбулася спеціальна робоча нарада з представниками організацій колективного управління. Предметом обговорення були питання співпраці щодо проведення просвітницько-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності використовують об’єкти авторського права та суміжних прав. Проблеми використання об’єктів інтелектуальної власності розглядалися також у межах круглого столу в Житомирській філії «Університет сучасних знань». Учасниками заходу на тему «Практичне застосування законодавства України у сфері інтелектуальної власності» стали викладачі й студенти старших курсів.

У західних областях упродовж березня та квітня державні інспектори провели робочі зустрічі із секретарем Координаційної Ради при Львівській обласній державній адміністрації (Рада) – аналізувалися питання періодичного висвітлення роботи Ради в засобах масової інформації. Окрім цього, було організовано два навчально-методичні семінари для студентів ІІІ курсу Тернопільського коледжу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"» (теми: «Авторське право та суміжні права», «Особливості проведення перевірок з додержанням вимог законодавства України у сфері інтелектуальної власності»), а також семінар для співробітників ВДСБЕЗ УМВС України в м. Рівне (тема – «Дотримання законодавства України при використанні програмного забезпечення суб’єктами господарювання»).

У квітні державними інспекторами організовано зустріч з представниками малого бізнесу – керівництвом ТзОВ «Аркада» та МП «Медобори», зареєстрованими в Тернопільській області, – під час якої обговорено проблеми укладання угод з підприємцями (договорів про право використання об’єктів інтелектуальної власності). У цьому ж місяці на базі Одеського національного економічного університету проводився семінар для молодих підприємців – розглядалися питання законності використання програмного забезпечення під час здійснення господарської діяльності учасниками заходу. Державні інспектори долучилися до роботи міської науково-практичної конференції на тему «Інтелектуальна власність і авторське право», проведеної на базі Одеського юридичного ліцею.

Просвітницька та роз’яснювальна робота здійснювалася також під час нарад і робочих зустрічей. Темою наради зі співробітниками УСБ України у Волинській області було дотримання законодавства України під час використання програмного забезпечення суб’єктами господарювання. Нарада із сільськими та селищними головами Кіровоградської області скликалася в Центрі підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування – розглядалися питання правомірності використання програмного забезпечення. Працівники СБУ та ДСБЕЗ Чернігівської області у межах робочих зустрічей обговорювали окремі положення законодавства України у сфері інтелектуальної власності. А консультаційна нарада в м. Івано-Франківськ проводилася для власників ресторанного бізнесу – роз’яснювалися вимоги Закону України «Про авторське право та суміжні права».

Державна служба із залученням як державних інспекторів, так і фахівців системи і надалі буде проводити просвітницькі заходи. Так у другій половині травня спільно з «Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством» планується проведення низки заходів присвячених питанням захисту інтелектуальної власності, серед яких традиційна просвітницька компанія «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», а також круглий стіл на тему «Основні напрямки діяльності органів державної влади України щодо захисту прав ІВ».

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.