Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конкурси - Всеукраїнський конкурс "Винахід року" (2005-2016) - "Винахід року-2007" - Підсумки конкурсу


Підсумки Всеукраїнського конкурсу "Винахід–2007"
та Всеукраїнського конкурсу на нагороду ВОІВ для підприємств
з інноваційною діяльністю
 
19 березня 2008 р. відбулося засідання Конкурсної комісії всеукраїнських конкурсів винахідницької діяльності, на якому підбито підсумки роботи та названо переможці конкурсів.
 
Конкурси "Винахід–2007" і на нагороду ВОІВ проводилися з 1 серпня 2007 р. в усіх регіонах України за наказом голови Державного департаменту інтелектуальної власності № 77 від 2 липня 2007 р. Функції Оргкомітету було покладено на Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг (УкрЦІПІП).
 
Оргкомітет провів інформаційно-рекламну компанію конкурсу, зокрема інформацію про конкурс поширено безпосередньо на підприємства, в організації, наукові установи та вищі учбові заклади — загалом майже до 1500 адресатів. Фахівці УкрЦІПІП надали численні консультації щодо умов участі та підготовки конкурсних документів. Оргкомітет приймав та реєстрував матеріали, що подавались на конкурс; забезпечив перевірку відповідності матеріалів умовам конкурсу; здійснив попередню оцінку матеріалів за встановленими критеріями; підготував три засідання: два — Експертної групи, одне — Конкурсної комісії; систематизував та узагальнив висновки Експертної групи і підготував проекти підсумкових документів для Конкурсної комісії.
 
Загалом на конкурс "Винахід–2007" подано 201 роботу. За галузевим розподілом найбільше робіт надійшло з медицини і фармакології (40), агропромислового комплексу (26), машинобудування та приладобудування (24), а також озброєння і військової техніки (21), а за регіонами — з м.Києва (56), Харківської (46) та Одеської (14) областей.
 
Всі конкурсні роботи пройшли кілька рівнів відбору. На першому етапі їх попередньо оцінювали за критеріями, визначеними у Положенні про конкурс. Керуючись цією оцінкою, Оргкомітет відібрав роботи, які перейшли до другого туру. Попередня оцінка показала, що рівень конкурсних робіт у цьому році був таким високим, що до другого туру потрапило майже 90% всіх поданих робіт.
 
Роботи другого туру розглядала Експертна група. Проводячи повторну оцінку, експерти брали до уваги якісні показники — актуальність, глибину і оригінальність технічного рішення, нестандартний підхід до вирішення технічної задачі та ін. За результатами другого туру Експертна група визначила претендентів на перемогу в окремих номінаціях і подала свої пропозиції на розгляд Конкурсної комісії.
Виносячи рішення Конкурсна комісія керувалася такими принципами:
  • кількість балів, набрана за результатами первинної та повторної оцінок, зважується в сукупності з іншими аспектами роботи;
  • враховується якість патентного захисту (перевагу віддавали 20-річним патентам на винаходи перед деклараційними і винаходам — перед корисними моделями);
  • береться до уваги думка експерта, що проводив оцінку;
  • аналізуються актуальність роботи та її належність до пріоритетних напрямів розвитку країни, переконливість економічних розрахунків та реальний попит розробки у народному господарстві.
На перше місце в абсолютній номінації запропоновано винахід, який за всіма цими критеріями є безперечним лідером. Особливо відзначається актуальність теми енергозбереження і підвищення ефективності використання енергоресурсів, в рамках якої здійснено винахід. Також є важливим, що ця розробка вже зацікавила ряд обленерго, які готові до її впровадження і подальшого використання.
Розглядаючи регіональні та галузеві номінації, Конкурсна комісія констатувала, що ряд областей знизили винахідницьку активність, в результаті чого не матимуть переможців. Серед галузевих номінацій Конкурсна комісія не знайшла достойних претендентів на перемогу у галузі транспорту.
 
У номінації "Кращий винахід серед молоді" рішення Конкурсної комісії базувалося на рейтингу балів та думці експерта, який проводив оцінку. Крім того, Конкурсна комісія брала до уваги загальний склад авторських колективів робіт-претендентів і надала перевагу тим роботам, де визначальний внесок зроблено саме молодим автором.
 
Загалом Конкурсна комісія вирішила нагородити Дипломами Департаменту інтелектуальної власності переможців конкурсу у 34 номінаціях.
 
Крім того, Конкурсна комісія винесла рішення щодо переможця Всеукраїнського конкурсу Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) для підприємств з інноваційною діяльністю. Ним стало приватне підприємство "Ламідан" (м. Одеса).
 
Завершення конкурсів приурочене, як і в минулі роки, до святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності, в рамках якого відзначатиметься, зокрема, 90-річчя системи інтелектуальної власності Української держави.
 
Урочисте засідання відбудеться 24 квітня 2008 р. у приміщенні Київського міського будинку вчителя о 12.00.
 
З великим задоволенням поздоровляємо патентовласників та колективи авторів з перемогою у конкурсах та бажаємо подальших успіхів у створенні та використанні інновацій!
 
Перелік переможців конкурсу "Винахід–2007" за номінаціями можна знайти ТУТ, резюме патентів переможців конкурсу знаходяться ТУТ.
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.