Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конференції - XIX Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми ІВ" (2012) - Робота конференції - Юрій Петров: "Ялтинська конференція цьогоріч довела свій високий рівень"


Юрій Петров: "Ялтинська конференція цьогоріч довела свій високий рівень"

Директор Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ") Юрій Петров протягом двох днів ХІХ Міжнародної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності" бере активну участь у її роботі – і як учасник, і як керівник, який опікується своїми спеціалістами й намагається створити всі умови для їх ефективного навчання, обміну досвідом тощо. Своїми враженнями про конференцію він поділився з журналістами після закінчення другого дня роботи заходу.

– Юрію Давидовичу, конференція в розпалі, і Ви також активний учасник засідань. Як вважаєте, наскільки вдало організований захід?

– Я вперше беру участь у такій міжнародній конференції, хоч вона вже має чималу історію – проводиться вдев’ятнадцяте. Щодо організації заходу, то вважаю, що її рівень справді високий, це відзначають, зокрема, самі учасники – і міжнародні представники, і представники Державної служби, і патентні повірені. Колега Нуржан Жапаркул, заступник директора Національного інституту ІВ Комітету з прав ІВ Міністерства юстиції Республіки Казахстан, також ділився зі мною своїми гарними враженнями. У нього був вибір – їхати у відрядження до Женеви чи до Ялти. І він дуже задоволений тим, що обрав саме Ялтинську конференцію.

І взагалі я приємно вражений: явка учасників дуже висока, аудиторія налаштована на активну роботу – учасники дискутують, пропонують, намагаються докласти максимум зусиль до вирішення проблемних питань сфери ІВ. Звичайно, не залишається поза увагою й та тепла атмосфера конференції, яка склалася з моменту її відкриття, зокрема, завдяки головуючому на засіданнях Олексію Янову – першому заступнику Голови Державної служби.

– Що Вам найбільше запам’яталося, що нового для себе відкрили?

– Я особисто виступав під час пленарного засідання, детально розповів учасникам про напрями діяльності та розвитку ДП "УІПВ", які на сьогодні розглядаються як базова основа для якісно нового кроку в справі розвитку державної системи правової охорони ІВ, що визначає діяльність нашого закладу як надзвичайно відповідальну. Дуже приємно було почути схвальні відгуки про роботу ДП "УІПВ" від ведучого пленарних засідань Олексія Янова.

Я досить активно відвідую секції. Спостерігаючи за ходом конференції, за спілкуванням учасників, дійшов думки, що в таких заходах, який відбувається нині в Ялті, визначальними є не засідання в залі, офіційні виступи чи секційні дискусії. Найважливіше – це безпосереднє спілкування людей, які представляють різні спеціальності й різні країни, але об’єднані сферою ІВ. Обговорення тих чи інших проблем віч-на-віч має незрівнянний ефект, і користь від такого спілкування незаперечна. Дуже важливо, що люди мають можливість зустрітися, аби почути відповіді на свої запитання безпосередньо від колег.

– Чи багато питань залишаються відкритими після перших двох днів конференції?

– На жаль, на цьогорічній конференції не представлена Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ). Вважаю це прогалиною в роботі ВОІВ, адже її представниками упущена гарна нагода поспілкуватися, обмінятися думками з фахівцями багатьох країн. Чимало запитань, які учасники підготували для фахівців ВОІВ, так і залишилися без відповіді.

Дуже гострим виявилося обговорення проблем сфери авторського права та суміжних прав. На секції, присвяченій цим питанням, зібралося найбільше учасників. Вважаю, однією з причин таких гострих дискусій у залі є, з-поміж іншого, і брак інформації в суспільстві про цю галузь. Але такі дискусії – цілком позитивне явище, адже вони – шлях до порозуміння.

– Чи маєте якісь побажання до організаторів, учасників?

– Маю зауваження до формату роботи заходу. Я вніс би таку пропозицію: організовувати процес обговорення у формі круглих столів. На мою думку, трибуни та сцени все-таки є певним бар’єром у спілкуванні. А учасникам, звичайно, бажаю успіхів у подальшій роботі, гадаю, вони отримали й ще отримають у ході конференції багато корисних матеріалів для своєї діяльності. Тож їм буде над чим попрацювати. А Ялтинській конференції – так тримати! Цього року вона ще раз довела свій високий рівень.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.