Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Збори і держмито - Збори і держмито - Щодо здійснення переказу резидентами України


Щодо здійснення переказу резидентами України

На прохання Міністерства освіти і науки України Національний банк України листом №13-123/5240-14958 від 07.08.2009 р. за підписом в. о. голови А.В. Шаповалова надав роз’яснення щодо здійснення переказу резидентами України іноземної валюти за межі України з метою сплати зборів (мита) за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності.

В разі здійснення реєстрації об'єкту інтелектуальної власності відповідним офіційним органом іноземної держави послуги надаються безпосередньо державою через її відповідні органи.

Перерахування іноземної валюти з метою виконання зобов'язань перед нерезидентом щодо сплати зборів (мита) здійснюється на підставі адміністративно-правового акта країни, у якій надаються зазначені послуги, що не суперечить статті 509 Цивільного кодексу України, де визначено, що зобов'язання виникають на підставах, встановлених статтею 11 цього Кодексу, зокрема на підставі інших юридичних фактів.

Тобто обов'язки щодо сплати суми збору, державного мита виникають на підставі нормативно-правового акта іноземної держави, який регулює порядок сплати таких зборів (мита).

Разом з цим, на підставі вимог пункту 2.1 глави 2 Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні переказ фізичною особою-резидентом іноземної валюти за межі України з метою оплати зборів (мита) за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, у сумі, що в еквіваленті не перевищує 15000 гривень за один операційний день, може здійснюватися без документів, які підтверджують наявність підстав для здійснення переказу за межі України (підтвердні документи). Такий переказ у сумі, що в еквіваленті перевищує 15000 гривень за один операційний день, здійснюється на підставі підтвердних документів, тобто на підставі нормативно-правового акта іноземної держави, що регулює порядок сплати зборів (мита).

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.