Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари щодо положень Сінгапурського договору та Мадридської угоди (14 - 16 березня 2011 року) - Семінар стосовно положень Сінгапурського договору про право товарних знаків (15 березня 2011 року) - Спеціалісти про гармонізацію процедури реєстрації торговельних марок


Спеціалісти про гармонізацію процедури реєстрації торговельних марок

Натан Абрахам

Марк Стадлі

Фахівці сфери інтелектуальної власності зазначають, що різні вимоги до процедури реєстрації товарних знаків у різних країнах дещо ускладнюють процес міжнародної торгівлі та позбавляють можливості отримувати додаткові фінансові надходження.

Це та низку інших питань обговорили учасники семінару стосовно положень Сінгапурського договору про право товарних знаків.

Ноель Муто, помічник юридичного експерта секції прав торговельних марок відділу торговельних марок та промислових зразків (сектор брендів та промислових зразків, ВОІВ), представила учасникам заходу презентацію, у якій надала загальний огляд Сінгапурського договору, його характеристики, цілі, а також розповіла про додаткову Резолюцію до Договору:

- Цілі Сінгапурського договору – гармонізація та спрощення вимог до застосування й реєстрації товарних знаків. А також оновлення Договору про закони щодо товарних знаків (TLT), який не містив деяких положень, зокрема щодо охоплення більшої кількості торговельних марок у застосуванні.

Резолюція Дипломатичної конференції, яка додається до Сінгапурського договору, регулює й прояснює деякі його положення стосовно країн, які домовляються. І, крім того, надає допомогу в застосуванні та інтерпретації тексту Договору для цих сторін, особливо це стосується країн, які розвиваються. Ця Резолюція допомагає врегулювати спори, але не охоплює судові процедури щодо законодавства сторін, які домовляються.

Натан Абрахам, менеджер відділу торговельних марок та промислових зразків Відомства інтелектуальної власності Великої Британії, докладно розповів про торговельні марки, щодо яких застосовується Договір, про методи представлення, елементи заявки, встановлення дати її подання та інші процедурні моменти, пов’язані з набуттям прав на знаки для товарів і послуг.

З темою "Класифікація товарів та послуг, заявка на отримання охорони у декількох класах, відділи прийому заявок та реєстрації, заборона інших вимог" виступив Марк Стадлі, головний експерт відділу торговельних марок та промислових зразків Відомства інтелектуальної власності Великої Британії.

Тож питання реєстрації товарних знаків, зокрема її гармонізація та спрощення, стало ключовим питанням семінару, і Марк Стадлі люб’язно надав коментар щодо нього:

- У першу чергу ми звернули увагу на те, щоб гармонізувати законодавство, яке стосується торговельних марок. Головна задача – щоб кожна країна в Європі користувалася єдиними законами та правилами. І задля просування міжнародної торгівлі, з метою захисту прав інтелектуальної власності й була розроблена система гармонізації реєстрації товарних знаків. Важливо, щоб усі, хто реєструватиме знаки для товарів і послуг, знали, що відповідні права, які охороняються законами їхньої держави, так само охороняються і в інших країнах-учасницях Договору.

Є кілька етапів, обов’язкових для реєстрації товарного знака. Спрощення ж процедури спрямоване на те, щоб громадськість розуміла, що й за чим потрібно виконувати, і дотримувалася певних правил. Якоюсь мірою таке спрощення є відходом від бюрократії – аби процедура реєстрації товарного знака була єдиною для всіх.

Сьогоднішня зустріч була надзвичайно цікавою для спеціалістів сфери інтелектуальної власності, які брали активну участь в обговоренні всіх питань семінару. Завдяки високому рівню організації заходу його учасники мали можливість поспілкуватися з іноземними колегами, отримати цінну інформацію та обмінятися професійним досвідом.

Завтра, 16 березня 2011 року відбудеться круглий стіл щодо роз’яснення положень Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.