Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінари щодо положень Сінгапурського договору та Мадридської угоди (14 - 16 березня 2011 року) - Семінар щодо роз’яснення положень Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї (14 березня 2011 року) - Мадридська угода: практичні аспекти застосування


Мадридська угода: практичні аспекти застосування

Завершився семінар, присвячений обговоренню положень Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї. На захід зібралися представники вищих навчальних закладів, державних підприємств та комерційних організацій, патентні повірені, фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України.

Учасники семінару обговорили положення Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї. Зокрема зупинилися на практичних аспектах застосування цієї угоди та Протоколу. Міжнародна реєстрація надає низку переваг власнику знака, бо дозволяє шляхом здійснення однієї процедури отримати правовий захист торговельної марки в декількох країнах-членах Мадридського союзу, а також вигідна й національним патентним відомствам, бо скорочує обсяг роботи. Значною мірою при цьому спрощується й подальше управління знаком. Тому попит на міжнародну реєстрацію щороку зростає.

Тетяна Демченко  

Сергій Зотін

Враженнями від семінару поділився старший юридичний радник відділу співробітництва з деякими країнами Європи та Азії ВОІВ Сергій Зотін.

- З 14 по 16 березня в Києві проходять три одноденні семінари, організовані Державною службою та ВОІВ, присвячені питанням правової охорони торговельних марок. Ці заходи ініційовані Державною службою та виконуються в рамках програми співробітництва між Кабінетом Міністрів України та ВОІВ.

Хочу відзначити: особливо приємно, що наш семінар проходить у стінах Українського інституту промислової власності, який за останні роки став потужним центром експертизи заявок на об’єкти промислової власності, має прекрасну технічну базу, чималі фонди й досвідчену когорту професійних експертів.

Мета сьогоднішнього семінару – розповісти слухачам про сучасний стан Мадридської угоди, її перспективи та переваги для заявників. Наше головне завдання, в успішному виконанні якого дуже зацікавлені як Державна служба, так і ВОІВ, – підняти рівень подання заявок за Мадридською системою українськими заявниками. У 2010 році таких заявок було 285, що навряд чи відповідає тим цілям, які Уряд України ставить перед собою щодо розвитку економіки та підтримки інноваційної сфери. Цифри міжнародного подання, з одного боку, свідчать про стан розвитку економіки. Разом з тим збільшення кількості заявок може бути стимулом для розвитку експортних виробництв. Тому спільне завдання Державної служби та ВОІВ – активна пропаганда Мадридської системи та заохочення заявників.

Гадаю, що співробітники відділення міжнародних реєстрів Мадридської та Лісабонської систем ВОІВ (сектор брендів і промислових зразків) – Тетяна Демченко, старший юридичний експерт інформаційної секції юридичного відділу, та Ксав’є Декомб, координатор секції експертизи та реєстрації, – дозволили учасникам семінару отримати конкретну інформацію з питань Мадридської системи та управління міжнародною реєстрацією. А ВОІВ протягом цих трьох днів матиме змогу дізнатися про проблеми й очікування української сторони, які будуть корисними для подальшого вдосконалення Мадридської системи, – завершив Сергій Зотін.

Ксав’є Декомб, у свою чергу, зазначив, що ВОІВ отримує чимало запитань від зацікавлених осіб щодо правової охорони торговельних марок:

- Наше завдання, зокрема, й на цьому семінарі – дати стислий огляд того, як попередити типові помилки, можливі на різних етапах роботи з таким об’єктом ІВ, як торговельна марка. У своїй доповіді я намагався дати детальні рекомендації, корисні експертам для їхньої роботи, і торкнувся таких питань, як зміна права власності на торговельну марку, обмеження, які стосуються міжнародних реєстрацій, поновлення права власності, строки сплати зборів тощо. Отримав чимало запитань від аудиторії та намагався дати на них вичерпні відповіді. Дуже задоволений ходом обговорення й активністю учасників.

Ксав’є Декомб (праворуч)

 
Завтра, 15 березня 2011 року, розпочне роботу семінар стосовно положень Сінгапурського договору про право товарних знаків.

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.