Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Конкурси - Всеукраїнський конкурс "Винахід року" (2005-2016) - "Винахід року-2011" - Оголошення про конкурс


"ВИНАХІД-2011" НА СТАРТІ!

Усього два місяці тому в урочистій обстановці пройшло нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід – 2010», а вже скоро розпочнеться «Винахід – 2011». За підсумками минулого року переглянуто Положення про Конкурс, враховані зауваження і пропозиції його учасників, винахідників та правовласників, а також думки Експертної ради та Конкурсної комісії.

Перш за все, зміни відбулися в критеріях оцінки конкурсних робіт. Не секрет, що з року в рік на конкурс «Винахід року» подається все більше патентів на корисні моделі, і все менше – власне на винаходи. Але від корисної моделі не вимагається відповідності критерію «винахідницький рівень», і за такими заявками проводиться лише формальна експертиза, а патент видається під відповідальність заявника. Тож «вагомість» патенту на винахід і патенту на корисну модель нерівнозначна. Це й відображено в критеріях оцінки: патент України на винахід тепер оцінюється в 10 балів, а патент України на корисну модель – у 1 бал. Зарубіжний патент на той самий винахід оцінюється у 5 балів. За цим же принципом зроблено акцент на розвиток внутрішнього ринку: за продану в Україні ліцензію конкурсна робота отримуватиме також 10 балів, а за ліцензію, що продана за кордоном – лише 5.

Серед окремих номінацій найбільш суттєві зміни стосуються регіональних нагород та категорії «Кращий винахід серед молоді». В останні роки при проведенні Конкурсу спостерігається така тенденція: є декілька регіонів, що завжди представляють багато цікавих, сильних робіт. Це Дніпропетровська, Кіровоградська, Харківська області, Закарпаття, Крим, місто Київ і столична область. Декілька областей з року в рік представлені дуже слабко або взагалі не беруть участь у Конкурсі – це Волинь, Тернопілля, Житомирський, Черкаський, Чернігівський регіони. Інші області виступають за принципом «то густо, то пусто»… Саме тому Конкурсна комісія дійшла висновку, що не слід будь-що намагатися нагородити кожну область, особливо коли від неї представлено лише одну чи дві конкурсні роботи невисокого рівня. Відтепер визначати найкращі винаходи в регіонах будуть лише для тих областей, від яких на другий тур перейшло не менше п’яти конкурсних робіт. На думку Конкурсної комісії, це стимулюватиме патентовласників і винахідників з «відстаючих» регіонів. Сподіваємося, що у них прокинеться гордість за свою малу батьківщину, прагнення продемонструвати свої здобутки, та й просто спортивна злість, – і тоді начувайтеся, суперники!

Подібна ситуація і в категорії «Кращий винахід серед молоді». Щороку в ній розглядається десь по 150-170 конкурсних робіт, серед авторів яких є хоч одна молода людина віком до 30 років. На жаль, переважна більшість робіт в «молодіжній» категорії – саме ті, де серед великого колективу співавторів лише один чи двоє молодих. Зрозуміло, що за таких умов важко виділити і адекватно оцінити внесок молодого винахідника у колективну творчість. Тому, починаючи з 2011 року, в категорії «Кращий винахід серед молоді» будуть розглядатись лише такі роботи, авторами яких є виключно молоді люди віком до 30 років. Тож запрошуємо до активної участі у Конкурсі школярів і студентів, молодих науковців та виробничників.

Повністю Положення про Всеукраїнський конкурс «Винахід року» опубліковано на сайті Державної служби інтелектуальної власності України www.sdip.gov.ua, державного підприємства «Український інститут промислової власності» www.ukrpatent.org та на сайті Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг (Оргкомітету Конкурсу) www.ip-centr.kiev.ua. Учасникам Конкурсу слід звернути увагу на те, що змінилася форма бланків – заяви про участь у Конкурсі, анкети разом з додатками. Нові бланки можна скачати на вказаних сайтах. Прийом конкурсних робіт розпочнеться з 1 серпня і триватиме до 1 листопада. Бажаємо учасникам «Винаходу – 2011» творчої наснаги!

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.