Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Семінари - Семінар-презентація інструментарію ВОІВ (17 грудня 2009 року) - Обговорення версії інструментарію ВОІВ


Інструментарій ВОІВ як стимул інноваційного розвитку

Завершив роботу семінар-презентація інструментарію ВОІВ на тему: "Рекомендації щодо підсилення ролі малих та середніх інноваційних підприємств у загальному добробуті країн СНД". Учасники заходу ознайомилися з національними звітами щодо використання об’єктів інтелектуальної власності малими та середніми підприємствами. Доповідачами виступили представники сфери інтелектуальної власності країн-учасників семінару.
Присутні також взяли активну участь в обговоренні остаточної версії презентованого інструментарію.

Свої думки з приводу виголошених доповідей висловив керівник управління економіки і фінансів Державного агентства інтелектуальної власності Республіки Молдова Юрій Бадир:
– У процесі розробки рекомендацій з підсилення інноваційної спрямованості економік ми узагальнили досвід усіх країн СНД, врахували поради наших експертів, а також детально вивчили законодавчу базу та стан інноваційного розвитку. Зауважу, що серед країн СНД Україна зробила дуже значні кроки на шляху стимулювання інноваційного розвитку. Особливо помітним є набуття досвіду у формуванні діяльності науково-технічних парків, розбудови інфраструктури інноваційної діяльності. Але, звісно, є й проблеми, які однакові для всіх країн СНД. Створення конкурентного середовища, демонополізація більшості галузей, формування інфраструктури, відповідне фінансування – це ті кроки, які кожній країні необхідно пройти цим складним шляхом. А також потрібно надати інноваційного характеру всій економіці, а також економічній політиці держави в цілому.

Юрій Бадир

Сергій Зотін

Основні напрями співпраці Держдепартаменту інтелектуальної власності з ВОІВ прокоментував провідний консультант ВОІВ Сергій Зотін:
– Уже майже дев’ять років поспіль ВОІВ співпрацює з Держдепартаментом інтелектуальної власності. За цей час сталося чимало змін і зрушень. На початку ми надавали допомогу, зокрема, у розвитку законодавства, у галузі підвищення кваліфікації фахівців. А тепер співпрацюємо рівноправно й уже спрямовуємо спільні кроки в бік проблем, які стоять перед державою взагалі. Ми активно організовуємо спільні заходи – міжнародні конференції, навчальні семінари тощо. Велика увага останнім часом приділяється питанню колективного управління авторськими правами в Україні.
Наразі ВОІВ активно співпрацює з Україною в галузі підготовки спеціалістів з інтелектуальної власності. Цього року ми розпочали в Одесі роботу Літньої школи, і, гадаю, такий доволі успішний проект обов’язково матиме продовження надалі. Розуміємо, що це важливе питання для України ще й у політичному сенсі. ВОІВ приєднується до намірів Держдепартаменту популяризувати знання у сфері інтелектуальної власності, – завершив Сергій Зотін.

Анатолій Корольов, начальник управління Роспатенту, висловив власну думку з приводу підсилення ролі малих та середніх інноваційних підприємств:
– Хотів відзначити актуальність теми, вона саме на часі як для Російської Федерації, так і для України. Роль малих та середніх інноваційних підприємств набирає ваги в розвитку економік наших країн. У Російській Федерації вже прийнято декілька законодавчих актів у сфері інноваційної політики, є державна програма, виділяються кошти на розвиток цієї галузі. Маємо надію, що таку програму найближчим часом буде прийнято й в Україні.

Анатолій Корольов

Мусоєв Бакходур, начальник відділу національної реєстрації товарних знаків Національного патентно-інформаційного центру Республіки Таджикистан: "Тема семінару дуже актуальна, але її доцільно обговорювати на вищому рівні – на рівні урядів. І моє завдання на цей час – донести до керівництва інформацію про цей інструментарій ВОІВ".

Жасулан Жиєнбеков, експерт з результатів державної політики у сфері прав промислової власності Комітету з прав інтелектуальної власності Міністерства юстиції Республіки Казахстан: "В Україні я вперше. Тема семінару дуже актуальна для нашого суспільства, особливо беручи до уваги світову кризу. Я виніс для себе головні ідеї стосовно рішення проблеми впровадження інновацій до діяльності малих та середніх підприємств".

Фіруза Ергашева, завідувач відділу інформаційної служби Державного патентного відомства Республіки Узбекистан:
"У листопаді в Ташкенті проводився семінар на цю тему, тому проблематика не нова для мене. Приємно, що у Вашій країні видається багато літератури з інтелектуальної власності".

Ріта Мурадян, ведучий спеціаліст відділу державного реєстру Державного патентного відомства Вірменії:
"Я щиро вдячна організаторам заходу – ВОІВ, Держдепартаменту інтелектуальної власності та Українському інституту промислової власності за проведення семінару на такому високому рівні. Для мене це можливість отримати досвід, яким я поділюся зі своїми колегами".

Дінара Оморбекова, завідувач сектору управління експертизою об’єктів промислової власності та селекції досягнень Державної патентної служби Киргизької Республіки:
"Семінар привернув увагу своєю інформаційною наповненістю. Сподобався досвід Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг. Я обов’язково візьму це до уваги".

По закінченні семінару учасники ознайомилися з експозицією Музею правової охорони інтелектуальної власності. Завідувач музею Антоніна Ферчук розповіла про витоки системи правової охорони об’єктів інтелектуальної власності в Україні тощо.

В музеї

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.