Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Заходи - Літня школа - Літня школа ВОІВ в Одесі (18-29 липня 2011 року) - Досвід фахівців з інтелектуальної власності працює на майбутнє (28 липня 2011 року)


Досвід фахівців з інтелектуальної власності працює на майбутнє

Другий день поспіль з аудиторією Літньої школи з ІВ працює д.ю.н., викладач Вільнюського університету, адвокат, експерт ВОІВ Крістіна Янушаускайте.

Крістіна ЯнушаускайтеВона пропонує учням активні форми навчання – дискусії, практичні завдання, роботу в групах, тренінги. Така різноманітність видів роботи допомагає учасникам навчального курсу сформувати чітке уявлення про предмет вивчення, закріпити отримані під час занять навички, а також надає можливість висловити власну думку, уточнити інформацію, обмінятися досвідом. В аудиторії панує атмосфера творчості, завзятості, гумору. Студенти із задоволенням виконують запропоновані Крістіною Янушаускайте завдання й довго не відпускають її навіть після закінчення лекції.

– Як викладач я беру участь у Літніх школах з ІВ в Україні, Хорватії, Російській Федерації, – розповідає Крістіна Янушаускайте. – Незважаючи на те, що програми навчального літнього курсу в усіх країнах однакові, у роботі кожної школи простежуються певні відмінності. У зв’язку з тим, що в Санкт-Петербурзі (РФ) робочою мовою заходу є російська, аудиторія санкт-петербурзької школи з ІВ складається здебільшого з представників різних регіонів РФ. Натомість у Літніх школах Одеси (Україна), Дубровника (Хорватія), організатори яких у якості робочої обрали мову англійську, збираються студенти з різних куточків світу. Для учнів така різнонаціональна аудиторія – чудова можливість долучитися до обміну міжнародним досвідом, зокрема, дізнатися про рівень та особливості функціонування системи ІВ в різних країнах. Мої презентації для кожної з аудиторій – англомовної й російськомовної – дещо відрізняються одна від одної, оскільки різними є студенти обох типів шкіл. Наприклад, дуже цікаво спостерігати за тим, наскільки неоднаково реагують студенти з різних країн на одну й ту саму тему, наскільки несхожими можуть бути їхні думки, особливості сприйняття одного й того самого матеріалу. Матеріал сьогоднішньої лекції теж значною мірою був дискусійним для аудиторії: я представляла тему зміни клімату, яку вважаю глобальною, багато в чому провокаційною й, звичайно, непростою для студентів з точки зору її взаємозв’язку зі сферою ІВ.

На відміну від минулої одеської школи цьогорічна зібрала менше практиків, натомість в аудиторії більше студентів, які продовжують навчання у вишах і паралельно отримують додаткові знання з ІВ. Зміна складу учасників навчального процесу особливо відчувається по їхніх запитаннях. У ході лекції я весь час намагаюся підтримувати зі студентами зворотній зв'язок, щоб бачити, наскільки вони засвоїли матеріал і розуміють тему. До речі, повинна сказати, що розуміння студентами моїх тем багато в чому залежить від якості засвоєння ними інформації, наданої викладачами школи на попередніх заняттях. Іноді помітно, що базових знань з ІВ студентам не вистачає. Що ж до мене особисто, то своє чи не найголовніше завдання як викладача бачу в такому: якщо по завершенні навчального курсу Літньої школи в учнів виникне якась проблема чи запитання, вони мають принаймні знати, де саме шукати вихід або відповідь, з ким порадитися, як підвищити свій професійний рівень.

Також хочу зазначити, що викладання в Літній школі – це лише один з напрямів моєї діяльності, пов’язаної з освітніми програмами в галузі ІВ. Я тісно співпрацюю з ВОІВ у роботі над навчальними курсами для представників малих і середніх підприємств, зокрема для підприємців, які не мають юридичної освіти й потребують додаткових знань з питань ІВ, – додала Крістіна Янушаускайте.

У кінці навчального дня студенти працювали в групах. Вони виступали з доповідями, пропонували шляхи вирішення проблемних питань, відповідали на запитання викладача.

   

   

   

   

 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.