Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Обмін досвідом у сфері ІВ з китайськими колегами 11.04.2017

11 квітня 2017 року відбувся робочий візит до України делегації представників Державного відомства Китайської Народної Республіки з питань інтелектуальної власності. Метою візиту стали обмін досвідом та обговорення питань двостороннього співробітництва у сфері інтелектуальної власності (ІВ).

До складу делегації КНР увійшли керівники офісів та спеціалізованих закладів з інтелектуальної власності м. Пекін та окремих адміністративно-територіальних одиниць КНР. Розпочала програму перебування в Україні зустріч у форматі круглого столу з керівним складом Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) та Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент), проведена на базі останнього.

Відкриваючи зустріч, Генеральний директор Укрпатенту Андрій Кудін підкреслив, що в насиченій програмі заходу важливе місце посідає детальне ознайомлення з організаційною структурою та принципами роботи Укрпатенту. У свою чергу в.о. Голови ДСІВ Антоніна Малиш подякувала за надану українським фахівцям можливість участі в конференції з питань ІВ в м. Пекін, організованій Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) спільно з Відомством з питань інтелектуальної власності Китаю та іншими державними органами КНР. Керівник ДСІВ висловила сподівання на поглиблення продуктивного двостороннього обміну досвідом у майбутньому.

Продовжила круглий стіл презентація директора з питань інформаційних технологій Петра Іваненка, у якій був детально розглянутий технологічний процес діловодства за заявками на об’єкти промислової власності в Укрпатенті. Особливу увагу було приділено роботі із системою електронного подання заявок, сучасним принципам взаємодії заявників з національним органом патентної експертизи, стратегічним напрямам розвитку підприємства.

Генеральний директор Пекінського офісу інтелектуальної власності Ванг Хонг розповів про організацію системи правової охорони ІВ в КНР на національному та муніципальному рівні. За словами керівника, Пекін є лідером країни у сфері роботи з інноваціями. Тільки за минулий рік до локального офісу з ІВ було подано близько 190 тис. заявок на винаходи. Одним із суттєвих чинників, що визначає тенденції до зростання в цьому напрямі, є заохочення до інновацій з боку держави. Вагомими стимулюючими факторами стали відкриття в країні офісу ВОІВ, а також початок роботи спеціалізованих судів з питань ІВ в трьох найбільших містах.

Під час сесії питань-відповідей директор з питань експертизи Укрпатенту Наталія Петрова детально висвітлила питання строків розгляду заявок та оплати відповідних зборів українськими заявниками, фізичними та юридичними особами. Також представники делегації КНР та керівного складу ДСІВ й Укрпатенту обговорили перспективи розширення двостороннього співробітництва.

Продовжила програму перебування в Укрпатенті делегації КНР ознайомча екскурсія по підприємству та його ключовим структурним підрозділам. Можливість ознайомитися з основними історичними етапами розвитку державної системи правової охорони ІВ в Україні китайські фахівці отримали під час оглядової екскурсії по Музею правової охорони інтелектуальної власності. Також одноденною програмою візиту було передбачено зустріч з представниками в справах інтелектуальної власності (патентними повіреними), візит до Київського університету права НАН України та до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Обмін досвідом у сфері ІВ з китайськими колегами

Обмін досвідом у сфері ІВ з китайськими колегами

Обмін досвідом у сфері ІВ з китайськими колегами

Обмін досвідом у сфері ІВ з китайськими колегами

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.