Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Винахідницька молодь будує майбутнє України 10.02.2017

7 – 9 лютого 2017 року в Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (НЕНЦ) проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (Конкурс) для учасників у віковій категорії 16 – 23 роки. Захід відбувся за підтримки Національної академії наук України (НАН України), Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ), Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).

Конкурсанти, серед яких учні загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладів та студенти вишів, протягом двох днів презентували журі власні проекти, які стали результатом ґрунтовної науково-практичної та експериментальної роботи. Проекти, які в недалекому майбутньому ляжуть в основу нових українських винаходів та раціоналізаторських пропозицій, були представлені в таких категоріях: «Біологія», «Ресурси енергозбереження», «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія», «Фізика», «Хімія», «Медицина та охорона здоров'я», «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво», «Науки про Землю (географія, геологія)», «Психологія», «Інженерні науки».

9 лютого в актовій залі НЕНЦ проведено урочисту церемонію нагородження учасників та закриття Конкурсу. Ведучою заходу виступила заступник директора НЕНЦ Тетяна Вербицька. З привітальною промовою до юних науковців та новаторів звернувся член журі, старший науковий співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, доктор біологічних наук Олександр Капля. Він, зокрема, відзначив щиру зацікавленість кожного з учасників обраною для вивчення проблемою, високий рівень представлених на Конкурс робіт та наголосив на тому, що набутий конкурсантами дослідницький досвід не лише допоможе їм у майбутній професійній діяльності, але й стане фундаментальною базою для формування нового покоління, яке велику увагу приділятиме питанням збереження навколишнього середовища.

Олександр Капля

Тетяна Вербицька

Від імені державної системи правової охорони інтелектуальної власності майбутніх науковців, винахідників та раціоналізаторів України привітав один з найдосвідченіших фахівців системи, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Лев Глухівський. Він побажав молоді впевненості на обраному шляху та висловив сподівання, що кожний з присутніх у залі з часом продемонструє світу високі досягнення, рівень яких сягатиме звершень видатних вчених та винахідників, життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною: Миколи Бенардоса, Сергія Корольова, Івана Пулюя та ін.

Також Лев Глухівський звернув увагу молоді на необхідність своєчасної реєстрації та забезпечення правової охорони власних розробок і винаходів шляхом подання заявок на винахід та корисну модель до Укрпатенту й отримання відповідних державних свідоцтв.

Під час подальшої церемонії нагородження переможцям Конкурсу були вручені почесні кубки та сувеніри від державної системи правової охорони інтелектуальної власності. На підсумковому етапі Конкурсу координатор заходу НЕНЦ Володимир Комендантов висловив окрему подяку ДСІВ та Укрпатенту за багаторічну підтримку юних винахідників і науковців.

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму

Лев Глухівський

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму

Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

Наша адреса: вул. В. Липківського, 45, м. Київ-35, 03035, Україна
Консультації з питань авторського права (44) 498-37-08 (09);
з питань промислової власності (44) 254-38-13
Приймальня: тел. (44) 494-06-06; факс (44) 494-06-56

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.