Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


До уваги користувачів системи інтелектуальної власності! 09.02.2017

У зв᾽язку з надходженням циркуляру Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) C. PCT 1500 від 2 лютого 2017 року, до Вашої уваги пропонуємо звернення Генерального директора ВОІВ з нагоди знакового етапу розвитку міжнародної системи правової охорони винаходів – системи РСТ1.


Пані, панове, 

Із задоволенням повідомляю, що 2 лютого 2017 року Міжнародне бюро ВОІВ опублікувало трьохмільйонну міжнародну заявку, подану згідно з Договором про патентну кооперацію (Договір РСТ). Це важлива віха в історії Договору і Організації.

Зі скромних починань у 1978 році, з 18 договірними державами на початку, Договір РСТ став основоположним елементом міжнародної патентної системи, основним засобом для заявників, які зацікавлені у правовій охороні винаходів на міжнародному рівні в будь-якій із 151 державі-учасниці Договору РСТ, і одним з кращих прикладів успішної спільної роботи і багатостороннього співробітництва в сфері інтелектуальної власності.

За майже 39 років функціонування кількість поданих міжнародних заявок постійно збільшувалась з 459 заявок, поданих протягом першого року, до понад 230 000 заявок, поданих у 2016 році, що значно перевищує навіть найоптимістичніші очікування засновників РСТ, які створили систему в 1960-х роках. Сьогодні вона є одним із ключових активів ВОІВ, що становить 76 відсотків від її доходів і забезпечує фінансування програми співробітництва в цілях розвитку Організації і багатьох інших її видів діяльності. Я маю всі підстави вважати, що її зростання і життєздатність буде продовжуватися. Успіх системи РСТ – це данина поваги до бачення засновників системи РСТ, які більше чотирьох десятиліть тому передбачили користь від створення глобальної "послуги", щоб допомогти новаторам в одержанні багатонаціональної правової охорони їх винаходів.

З нагоди цієї події, я хотів би скористатися можливістю і подякувати всім вам, новаторам у всьому світі, як користувачам системи, представникам держав-учасниць РСТ, співробітникам Відомств, які в різних якостях працюють у системі РСТ та на користь всієї мережі в рамках цієї системи, представникам міжурядових і неурядових організацій, а також представникам громадськості, за вашу неоціненну підтримку і співпрацю, вашу віру і довіру системі і за конструктивну багатолітню взаємодію з Міжнародним бюро у розробці системи для задоволення потреб усіх зацікавлених сторін. Успіх системи РСТ не був би можливим без вашої постійної підтримки.

Ґрунтуючись на баченні засновників РСТ, система повинна і далі розвиватися, щоб продовжувати функціонувати як основний інструмент для підтримки інновацій. Саме в цьому контексті я хотів би звернути вашу увагу на меморандум під назвою "Система РСТ – огляд та можливі майбутні напрями і пріоритети розвитку", доступний на веб-сайті ВОІВ тільки англійською мовою за адресою: http://www.wipo.int/pct/en/3million/index.html, який надає огляд системи РСТ і деяких завдань, що стоять перед нею. Огляд представлений як "привід для роздумів" щодо широких напрямків і пріоритетів майбутньої роботи, спрямованої на подальше вдосконалення системи.

Міжнародне бюро продовжує працювати з усіма зацікавленими сторонами РСТ для подальшого вдосконалення функціонування системи РСТ на благо договірних держав, Відомств, заявників та третіх сторін.

З повагою,
Френсіс Гаррі
Генеральний директор
ВОІВ

1 Україна є державою-членом ВОІВ з 26 квітня 1970 року, державою-учасницею Договору РСТ – з 25 грудня 1991 року.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.