Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


До уваги винахідників і патентовласників! 08.02.2017

Завершено перший тур Всеукраїнського конкурсу «Винахід-2016».

Конкурс «Винахід-2016», який проходить під егідою Державної служби інтелектуальної власності України, було розпочато в жовтні в усіх регіонах України відповідно до наказу Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) від 06 жовтня 2016 р. № 158. Відповідальність за науково-організаційне й методичне забезпечення конкурсу покладено на відділення інновацій Укрпатенту (Оргкомітет конкурсу). Протягом першого туру Оргкомітет забезпечив поширення інформації про умови конкурсу в колі потенційних учасників останнього: на підприємствах, в організаціях, наукових установах та вишах, – а також надав численні консультації учасникам конкурсу з питань підготовки конкурсних матеріалів.

Усього на конкурс у цьому році подано 348 робіт, серед яких 122 винаходи й 226 корисних моделей, що становить 35 % і 65 % відповідно. Також варто зазначити, що 275 конкурсних робіт (79 % від загального їх обсягу) було подано науковими закладами України.

Конкурсні роботи розглядаються та оцінюються за трьома номінаціями: «Абсолютна», «Галузева» та «Регіональна». У номінації «Абсолютна» беруть участь усі представлені на Конкурс винаходи та корисні моделі. До категорії «Кращий винахід року серед молоді» та «Краща корисна модель року серед молоді» потрапило 10 робіт, авторами яких є виключно ті винахідники, вік яких не перевищує 35 років. За галузевими номінаціями подані на конкурс роботи розподілилися таким чином:

«Будівництво» – 12;
«Пристрої та технології промислового призначення» – 44;
«Пристрої та технології побутового призначення» – 15;
«Енергетика та енергоефективність» – 32;
«Поновлювані джерела енергії» – 12;
«Транспортні системи» – 26;
«Інформаційні та комунікаційні технології» – 20;
«Екологія» – 35;
«Переробка промислових та побутових відходів» – 7;
«Речовини і матеріали» – 18;
«Технології агропромислового комплексу» – 9;
«Сільськогосподарські технології» – 24;
«Медицина» – 48;
«Фармацевтика» – 8;
«Харчове виробництво» – 12;
«Металургія» – 16;
«Оборона і державна безпека» – 10.

Серед регіонів України найбільшу кількість робіт на конкурс подали Київ і Київська область (87); далі йдуть Харківська (45), Херсонська (29), Запорізька (23) та Дніпропетровська області (19).

Згідно з Положенням про Всеукраїнський конкурс «Винахід року», Оргкомітет здійснив перевірку поданих робіт на комплектність та їх відповідність вимогам Положення про конкурс. Після цього було здійснено попередню оцінку конкурсних робіт, за результатами якої проведено відбір цих робіт до другого туру.

Тепер відібрані конкурсні роботи мають пройти фахове оцінювання Експертною радою, яка до 10 березня визначить номінантів на перемогу в кожній категорії.

Результати проходження другого туру розглядатиме Конкурсна комісія. Вона ж у третьому турі – до 10 квітня – винесе остаточне рішення про переможців Конкурсу.

У категорії «Кращий винахід року» передбачені перше, друге й третє місця.

У галузевих і регіональних категоріях, а також серед молоді присуджується тільки перше місце.

Крім того, Конкурсна комісія може запровадити заохочувальні та спеціальні нагороди.

Нагородження переможців буде проводитися під час святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності наприкінці квітня.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.