Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика 24.06.2016

22 червня 2016 року в прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся семінар на тему: «Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика».

Вищезазначений захід став третім у серії семінарів від ВГО «Асоціація правників України», Комітету з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, Комітету з інтелектуальної власності.

Серед учасників семінару були представники від Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) – директор з питань експертизи Наталія Петрова та начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем Федір Луценко.

Проблеми, розглянуті на заході, знайшли широкий відгук в аудиторії. Було обговорено практичні питання, з якими стикаються представники компаній під час отримання охоронних документів. Аналізувалися, зокрема, підстави відмов Укрпатенту у видачі патентів, які стосуються способів, що передбачають використання комп’ютерних програм чи бізнес-методів (методи інтелектуальної, господарської, організаційної та комерційної діяльності: планування, фінансування, постачання, обліку, кредитування, прогнозування, нормування тощо) – з посиланням на п. 2.5. Правил складання і подання заявки на винахід та заявки на корисну модель (Правила).

У свою чергу Наталія Петрова та Федір Луценко детально розповіли колегам у залі про підстави відмови у видачі патенту на програмне забезпечення та відповіли на низку запитань. Також експерти зазначили, що тема є актуальною й неодноразово розглядалась у відповідних методичних рекомендаціях, які є у вільному доступі на ресурсах як Укрпатенту, так і Державної служби інтелектуальної власності України.

Обмін досвідом і професійними думками було спрямовано також на вирішення таких питань:

  • враховуючи практику інших країни щодо видачі патентів на рішення, які стосуються способів, що передбачають використання комп’ютерних програм або бізнес-методів (зокрема ЄПВ, США, Канади, Японії), яким чином сприяти запровадженню аналогічного підходу в Україні (ідеться про віднесення таких об’єктів до патентоздатних);
  • чи варто в ході проведення формальної експертизи на предмет визначення об’єкта технології як такого, що підпадає під п. 2.5. Правил, почати застосовувати в Україні підхід, який використовують експерти пошукового органу (зокрема ЄПВ), проводячи пошук та експертизу міжнародної заявки за процедурою РСТ.

Також під час семінару була розглянута й судова практика. Присутні на заході судді Господарського суду міста Києва зазначили, що відповідних справ одиниці і, як правило, предметом розгляду стає порушення авторських прав на програмне забезпечення. Практики захисту алгоритмів як винаходів у судах не було.

Своїм досвідом також поділилися й патентні повірені та юристи, які відвідали семінар.

22.06.2016 - Семінар «Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика»

Наталія Петрова, Федір Луценко

22.06.2016 - Семінар «Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика»

22.06.2016 - Семінар «Охорона ПЗ не авторським правом: експертиза заявок на патенти/корисні моделі, судова практика»

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.