Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Завершила роботу 23-я сесія Постійного комітету з патентного права ВОІВ 08.12.2015

З 30 листопада по 4 грудня 2015 року в штаб-квартирі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у м. Женева проходила 23-я сесія Постійного комітету з патентного права ВОІВ (Комітет). У його засіданні взяла участь українська делегація в складі представників Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) – директора з розвитку відносин інтелектуальної власності Анатолія Горнісевича та начальника управління методології права інтелектуальної власності Марії Василенко.

Комітет розглянув окремі аспекти національного та регіонального патентного законодавства. Зокрема, були наведені приклади реалізації обмежень і виключень з патентного права в Австралії, Колумбії, Сальвадорі, Іраку, Мексиці, Португалії, Швейцарії, Танзанії та Японії.

Під час Комітету відбулося засідання, присвячене обміну досвідом експертів з різних регіонів у галузі оцінки винахідницького рівня в рамках процедур експертизи та заперечення й обговоренню техніко-економічного дослідження стосовно розкриття міжнародних непатентованих найменувань (INN) у патентних заявках та/або патентах, підготовленого Секретаріатом Комітету.

Крім того, відповідно до змісту порядку денного відбувся семінар, присвячений взаємозв’язку між патентними системами та, зокрема, проблемам, які стосуються наявності лікарських засобів у країнах, що розвиваються, і найменш розвинених країнах. Розглянуті можливості просування інновацій та стимулювання передачі технологій для полегшення доступу до непатентованих і патентованих лікарських засобів у вищеназваних групах країн.

Питання доступу до лікарських засобів продовжує бути надзвичайно важливим для України, зважаючи на стрімке поширення в державі певних хвороб ( у т.ч. СНІД), потребу в доступі населення до відповідних лікарських засобів та захисту прав інтелектуальної власності.

Окрему частину засідань було присвячено пропозиціям делегації США щодо досліджень, спрямованих на визначення оптимального розподілу робочого навантаження та збереження високої якості експертизи в умовах значного ускладнення роботи патентних відомств протягом останніх десятиріч, збільшення кількості заявок, зростання складності технологій та обсягу наявних знань, які демонструють рівень техніки. За твердженням делегації, саме розподіл робочого навантаження разом з нарощуванням потенціалу, професійною підготовкою та технічною допомогою можуть стати дієвим засобом підвищення ефективності роботи всіх світових патентних відомств.

Під час 23-ї сесії Комітету було продовжено розгляд національних і регіональних практик, пов'язаних з конфіденційністю й комунікаціями між клієнтами та їхніми патентними повіреними. У рамках порядку денного відбулося засідання, присвячене обміну інформацією між державами-членами стосовно механізмів охорони конфіденційності, що застосовуються під час роботи з різними категоріями спеціалістів у галузі патентного права й національними та іноземними патентними повіреними.

За словами учасників заходу, долучення української делегації до розгляду питань 23-ї сесії Постійного комітету з патентного права ВОІВ надало вітчизняним фахівцям змогу обговорити важливі аспекти роботи національних патентних відомств та проаналізувати актуальні проблеми забезпечення якості патентів. Також захід був цінним з точки зору обміну досвідом із зарубіжними колегами, представниками провідних патентних відомств світу.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.