Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


У ДСІВ відбулася зустріч європейських експертів з митниками 29.10.2015

28 жовтня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) у рамках проекту Twinning відбулася зустріч європейських фахівців з представниками ДСІВ та Державної фіскальної служби України (ДФС). 

Метою зустрічі стало визначення навчальних потреб для проведення тренінгів, спрямованих на посилення професійних навичок представників митної служби України у сфері інтелектуальної власності (ІВ).

Постійний радник проекту Twinning Пабло Роденас запевнив, що європейські експерти розроблять навчальну програму з урахуванням усіх побажань та пропозицій українських митників.

«Крім того, у нас відбудеться зустріч з представниками бізнес- середовища – вона дозволить зрозуміти, які проблеми виникають у роботі працівників митної сфери. Готуючи навчальні програми, ми візьмемо до уваги також і їхню точу зору. Починаючи із січня наступного року, плануємо провести чотири тренінги», – повідомив Пабло Роденас.

Експерт ЄС, представник Міжнародної торгівельної палати Александра Іліопулу зазначила, що для формування оптимальної програми важливо отримати інформацію в трьох базових аспектах. Ідеться про законодавчі інструменти, які застосовуються українською митницею під час захисту прав ІВ, і про операційний рівень роботи; про співпрацю з митними органами інших країн та правоохоронними органами України, а також про особливості інформування.

У ході зустрічі всі вищезазначені питання були окреслені представниками ДФС. Крім того, обговорювалися нагальні теми, які аудиторія хотіла б розглянути під час подальших семінарів.

«Важливими для опрацювання є низка сегментів першорядного значення: оновлена система аналізу ризиків, усі аспекти процедури спрощеного знищення та паралельного імпорту. Не можна залишати поза увагою й питання захисту прав за патентами, отриманими під відповідальність власника, адже до нас дуже часто звертаються відповідні патентовласники», – пояснив начальник відділу захисту прав ІВ та експортного контролю ДФС Олексій Гашицький.

Начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова зазначила, що вказана тема є болючою не тільки для митників:

«Не хочеться, щоб ДСІВ як орган, що видає патенти під відповідальність заявника (патенти на промислові зразки та корисні моделі), була відповідальна за можливі проблеми з цього приводу на митниці. Тому нам украй необхідно знати, як працівники органів митниці країн ЄС борються з таким явищем, як зловживання правами, наданими вищеназваними патентами («патентним троллінгом»)».

Крім того, за словами Олексія Гашицького, у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС новим напрямом роботи для митників стане захист географічних зазначень ЄС. Також, на його думку, перелік тем тренінгів треба розширити за рахунок розгляду процедури зберігання та знищення товарів, які порушують права ІВ. За словами представника ДФС, діяльність працівників митних органів України та європейських країн у цьому сенсі дещо відрізняється.

Тому Олексій Гашицький підкреслив, що для представників митниці є надзвичайно важливими та необхідними будь-які заходи, спрямовані на підвищення кваліфікації співробітників митниці й формування їхнього освітнього рівня в галузі ІВ. Вони готові застосовувати європейський підхід, можливо, навіть із залученням певних спеціалістів у сфері програмного забезпечення.

У ході зустрічі було вирішено, що європейські колеги опрацюють пропозиції української сторони, після чого відбудеться ще одна зустріч з представниками митних органів України для узгодження остаточного плану тренінгів.  

 

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.