Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Міжнародні експерти: «Рівень готовності фахівців системи до адаптування українського законодавства до європейських норм надзвичайно високий» 26.06.2015

Алехандра Гонсалес, юрист департаменту правового забезпечення та міжнародних відносин Іспанського відомства патентів і торговельних марок, та Сільвія Наварез, голова відділу міжнародних відносин і співпраці із судами цього департаменту, які зараз перебувають в Україні в рамках проекту Twinning, прокоментували співпрацю з українськими колегами.

«Українська робоча група працює інтенсивно, демонструючи гарні результати в імплементації норм ЄС до українського законодавства з урахуванням поставлених строків. Рівень членів групи, безперечно, надзвичайно високий – вони багато працюють, і їхня зацікавленість в удосконаленні нинішньої системи безсумнівна. Фахівці дуже добре підготовлені до адаптування українського законодавства до європейських норм», – зазначила пані Алехандра Гонсалес під час робочих зустрічей з представниками системи ІВ, які відбулися в Державному підприємстві «Український інститут інтелектуальної власності» та Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) 24 – 25 червня 2015 року.

«Нам дуже приємно працювати з українськими колегами: вони мають глибокі професійні знання, добре обізнані з найрізноманітнішими питаннями галузі ІВ, очевидно, можуть поділитися чималим практичним досвідом і щиро зацікавленні в ознайомленні з особливостями розвитку законодавства в Європі», – такі спостереження висловила інший експерт з Іспанії Сільвія Наварез.

На зазначених зустрічах представники іспанського відомства разом із фахівцями державної системи правової охорони інтелектуальної власності України зосередили свою увагу на проектах законів з питань промислової власності («Про охорону прав на зазначення походження товарів»; «Про охорону прав на промислові зразки»; «Про охорону прав на географічні зазначення»; «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»; «Про охорону прав топографії інтегральних мікросхем»).

Учасники робочої групи відзначають, що одним із найскладніших завдань, що стоять перед ними в процесі імплементації, є приведення термінології, яка застосовується в українському законодавстві, у відповідність до термінології, передбаченої нормами європейського права.

Ішлося, зокрема, про відмінність визначення та використання термінів «патенти», «корисна модель» тощо. Часто вони суперечать тим, що використовуються в європейських нормах.

Міжнародні консультанти звернули увагу української сторони на Директиву щодо промислових таємниць, яка невдовзі буде прийнята в Європі. До врахування положень цього документа в нормативно-правових актах уже тепер потрібно готуватися й Україні. Відповідність українського законодавства вимогам майбутньої директиви й стандартам ЄС є важливим з огляду на необхідність роботи в умовах зони вільної торгівлі.

Для предметного аналізу змін, що передбачається внести до законодавства Україн з питань охорони географічних зазначень, Алехандра Гонсалес зробила колегам з України презентацію на тему «Географічні зазначення в Європі». Вона звернула увагу на зміст таких термінів, як «географічна назва», «назва місця походження», «символіка маркування» та «традиційний продукт», акцентувала на важливості географічних зазначень для розвитку сільського господарства в країні та підвищення якості вітчизняного продукту. Європейський експерт розповіла про значущість пошукових інструментів для користувача – навела приклади пошукових баз Євросоюзу та Іспанії.

Однак внести в зазначені законопроекти абсолютно всі зміни стосовно термінології, обговорені під час зустрічей з європейськими експертами, наразі неможливо. Адже, як зазначила начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ Інна Шатова, деякі з розглянутих термінів прописані й у нормах інших законів України, положення яких не були нині предметом аналізу. Зважаючи на це, було вирішено, що міжнародні консультанти у своїх рекомендаціях вкажуть на необхідність тих змін, які є на цей час обов’язковими й без яких не працюватиме вітчизняна правова модель охорони об’єктів промислової власності у зоні вільної торгівлі, а також нададуть пропозиції стосовно тих змін, які можна вносити в українське законодавство поступово.

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.