Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Круглий стіл у ДСІВ: вдосконалення діяльності закладів державної системи правової охорони промислової власності 21.05.2015

21 травня 2015 року під час круглого столу на тему: «Напрями удосконалення діяльності державної системи правової охорони інтелектуальної власності» фахівці Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) та експерти Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) отримали від юристів, адвокатів, представників у справах ІВ (патентних повірених) та науковців низку пропозицій, які допоможуть удосконалити роботу закладу експертизи та впевнено продовжити розвиток законодавчої бази у сфері промислової власності для формування конкурентної економіки.

Зазначений захід було організовано ДСІВ з метою обговорення пропозицій, висловлених представниками громадськості на віртуальній платформі «Групи Google».

Деталізований аналіз конкретних ініціатив щодо оптимізації процедури кваліфікаційної експертизи та законодавчої бази з урахуванням міжнародного досвіду – запорука успішного розвитку й ефективного функціонування органу влади, – з цим погодилися всі учасники круглого столу.

Зокрема, у колі професійної аудиторії обговорено ініціативи громадськості щодо проведення експертизи заявок на об’єкти промислової власності, налагодження якнайкращої паперової взаємодії із заявниками, підтвердження повноважень представників, організації ведення державних реєстрів охоронних документів на об’єкти права промислової власності та відповідних баз.

Також учасники заходу зупинилися на праві заявника брати участь у розгляді питань, що виникли під час проведення експертизи, а також звернулися до ДСІВ з пропозицією залучати представників (заявників) до обговорення рішень Служби щодо поданих ними клопотань/запитів у разі наявності відповідного письмового прохання від представника (заявника).

Інна Шатова, начальник управління правового забезпечення промислової власності ДСІВ, інформувала присутніх про логіку опрацювання й прийняття пропозицій:

«Усі ініціативи були розглянуті нашими фахівцями. ДСІВ й Укрпатент оперативно впроваджуватимуть ті з них, які будуть підтримані громадськістю й реалізація яких не потребує внесення змін до законодавства. Щодо ж до пропозицій, реалізація яких передбачає певні законодавчі зміни, то ДСІВ врахує їх під час розробки відповідних законопроектів».

За словами Інни Шатової, наразі в ДСІВ розпочалася низка зустрічей з європейськими експертами, які перебувають з візитом в Україні в рамках проекту ЄС Twinning і допомагають імплементувати до наших чинних законів відповідні директиви та регламенти ЄС. 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.