Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


У ДСІВ говорили про авторські права в аудіовізуальній сфері 07.04.2015

3 квітня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) відбувся круглий стіл, присвячений питанням авторського права в аудіовізуальній сфері. На важливості теми наголосила й Голова ДСІВ Алла Жарінова.

Відкриваючи захід, вона, зокрема, зазначила: «Актуальність тематики сьогоднішньої зустрічі безсумнівна, і саме в такому колі фахівців найдоцільніше з’ясувати ключові та першочергові проблеми в аудіовізуальній галузі для їх подальшого вирішення».

– Предметне обговорення питань порядку денного дозволить вам, як провідним гравцям ринку й нам, як органу виконавчої влади спільними зусиллями окреслити шляхи їх урегулювання на законодавчому рівні.

Безумовно, головною була й залишається реалізація права авторів на своєчасну справедливу винагороду за оприлюднення та кожне публічне виконання, показ, демонстрацію чи сповіщення аудіовізуального твору, – підкреслила Алла Жарінова.

Під час круглого столу його учасники, а це широке коло зацікавленої громадськості – представники держорганів, організацій колективного управління, вітчизняної кіноіндустрії, патентні повірені та юристи, – мали змогу подискутувати щодо таких питань:

1. «Внесення змін до статті 42 Закону України "Про авторське право та суміжні права". Світова практика збору винагороди за "чисті носії"» (Юрій Гандзюк, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське Агентство Авторських Прав»);

2. «Створення в Україні електронного реєстру майнових прав суб’єктів авторського права на аудіовізуальні твори» та «Реалізація механізмів залучення інвестицій для фінансування вітчизняних кінопроектів» (Дмитро Колесніков, голова Правління Спілки об’єднань громадян «Асоціація з управління аудіовізуальними правами "АРМА-Україна"»);

3. «Питання несплати користувачами аудіовізуальних творів справедливої авторської винагороди авторам аудіовізуальної сфери» (Прожепюрко Вікторія, генеральний директор ВГО «СІНЕМА»);

4. «Порядок реалізації пункту 2 статті 17 Закону України "Про авторське право і суміжні права", а саме: реалізація авторами свого права на справедливу винагороду за оприлюднення і кожне публічне виконання, показ, демонстрацію чи сповіщення аудіовізуального твору, його здавання у майновий найм і (або) комерційний прокат його примірників» (Ольга Колояніді, юрисконсульт студії «Кінороб»).

Підсумовуючи, доповідачі круглого столу зазначили, що тема, винесена на обговорення, для вітчизняного кіновиробництва є важливою й навіть символічною через те, що на початку квітня в прокат вийшла українська стрічка «Незламна» з бюджетом у 5 мільйонів доларів – це найдорожчий фільм за всю історію незалежної України, виробником якої стала студія «Кінороб». Тому всі конструктивні пропозиції, висловлені під час заходу, будуть опрацьовані фахівцями ДСІВ.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.