Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Відбулися навчання в рамках Всеукраїнського тижня права 15.12.2014

Враховуючи вагомий вплив інтелектуальної власності (ІВ) на економічний, соціальний, культурний розвиток країни, з метою популяризації знань і підвищення рівня обізнаності суспільства про важливість системи ІВ та розуміння необхідності дотримання прав ІВ, а також на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 815-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2014 році Всеукраїнського тижня права», було організовано відповідні навчання для працівників зацікавлених підприємств та установ.

З 8 по 13 грудня 2014 року Державною службою інтелектуальної власності України, Державним підприємством «Український інститут промислової власності» спільно з його філією «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг», а також Громадською організацією «Українська конкурентна палата», проведено низку презентацій на тему: «Реалізація і захист прав людини у сфері інтелектуальної власності».

Учасниками цих навчальних заходів стали учні Малої академії наук України, студенти та викладачі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Черкаського державного технологічного університету, спеціалісти Державного підприємства «Антонов», ПАТ «Оболонь», ПАТ «Фармак» – юристи, фінансисти, біотехнологи, працівники відділів інновацій, маркетингу та продажів тощо.

Виступи фахівців були присвячені таким питанням:

  • роль і місце інтелектуальної власності в системі освіти і науки;
  • знаки для товарів та послуг як засіб індивідуалізації виробника;
  • постановка на облік об’єктів інтелектуальної власності;
  • охорона прав на винаходи та корисні моделі;
  • здійснення закупівель за державний кошт;
  • майнові й немайнові права, їх набуття та строки дії;
  • способи захисту авторського права та суміжних прав;
  • види порушень прав інтелектуальної власності;
  • проблема піратства та плагіату в рівні України та всієї світової спільноти;
  • управління авторським правом та суміжними правами, ліцензування.

Також учасники навчань змогли обговорити й інші важливі теми, актуальні як для галузі ІВ зокрема, так і для всієї держави в цілому, поділитися думками про майбутнє сфери ІВ в контексті інтеграції України в ЄС. Особливу увагу було приділено зміні парадигми університетів по відношенню до інтелектуальної власності та комерціалізації останньої в інтересах розвитку економіки України. Молодь, звичайно ж, змогла поглибити свої знання у сфері правової охорони та захисту об’єктів інтелектуальної власності.

Підсумовуючи результати навчань, які відбулися в рамках Всеукраїнського тижня права, варто зазначити: і фахівці галузі ІВ, і працівники різних підприємств та організацій, а також викладачі й студенти, відзначили інформативність та актуальність навчальних заходів з відповідною тематикою, наголосивши на необхідності їх регулярного проведення для поглиблення знань з ІВ серед широких верств суспільства.

 

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.