Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Іспанські фахівці провели тижневий семінар для українських експертів 27.10.2014

Минулого тижня з метою вдосконалення професійних навичок провідних експертів Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») відбувся навчальний семінар у рамках проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

Поділитися досвідом з українськими колегами приїхали фахівці Патентного департаменту Іспанського відомства з питань патентів і торгових марок (ІВПТМ) – технічний радник з питань міжнародного співробітництва Хавьєр Вера Роа та керівник підрозділу документації й пошуку Бланка Віла.

 

Хавьєр Вера Роа

Бланка Віла

 

Іспанські фахівці розповіли про практику роботи їхнього закладу експертизи як приймаючого відомства РСТ, поділилися інформацією про підходи до визначення належності заявленого об’єкта до таких, яким надається правова охорона, а також окреслили особливості  проведення експертизи об’єктів, які не визнаються винаходами. Зазначені питання були проілюстровані багатьма практичними прикладами, зокрема, було перераховано низку конкретних недоліків, виявлених у заявках, заповнених заявниками США, Канади, Ізраїлю, Норвегії та інших країн Європи.

Також під час семінару було розглянуто різні типи формул винаходу, їх структурні та функціональні ознаки, у тому числі специфіку використання нетехнічних ознак. Хавьєр Вера Роа розповів про взаємозв’язок між нетехнічними ознаками та рівнем техніки, про вимоги до розгляду незалежних та залежних пунктів формули, включаючи такі складні випадки, як формула Маркуша. Значну увагу було приділено аналізу вимог до патентоздатності, оцінці новизни та винахідницького рівня, а також питанням єдності винаходу.

Декілька презентацій було присвячено складанню письмових висновків експертизи з урахуванням таких випадків, як відсутність єдності та винахідницького рівня, неможливість проведення пошуку через наявність значної кількості варіантів тощо.

Питання про бази даних та пошукові системи, які використовуються в іспанському відомстві для проведення патентно-інформаційних пошуків, було в центрі уваги керівника підрозділу документації та пошуку Патентного департаменту ІВПТМ Бланки Віла. Доповідач детально зупинилася насамперед на пошуковій системі EpoqueNet, яка дуже широко використовується іспанськими фахівцями. Достатньо інформативною була розповідь про можливості роботи з базою даних STN, різноманітними безкоштовними пошуковими системами, які використовуються для проведення пошуків у галузі хімії, фармацевтики та біотехнології. Варто підкреслити, що для здійснення таких патентно-інформаційних пошуків українські експерти використовують аналогічні підходи й пошукові системи.

Підводячи підсумки тижневої роботи з іспанськими фахівцями, заступник директора ДП «УІПВ» з питань експертизи Наталія Петрова зазначила, що семінари такого зразка є дуже корисними та необхідними для фахівців ДП «УІПВ», адже сприяють поглибленню їхніх знань і допомагають налагоджувати зв’язки з провідними патентними відомствами світу. А це є дуже важливим з огляду на отримання Державною службою інтелектуальної власності України статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи.

«Хочу наголосити на тому, що всі семінари відзначаються продуманою структурованістю. Вони напрочуд змістовні та цікаві, охоплюють багато потрібних для роботи наших експертів тем, тому проводяться поетапно. Наші іспанські колеги, як завжди, показали себе як талановиті й оригінальні викладачі. І дуже добре, що такі тренінги в рамках проекту Twinning організовуватимуться для українських експертів і в майбутньому», – поділилася думками про захід Наталія Петрова.  

У свою чергу представники іспанського відомства відзначили високий рівень підготовки українських фахівців. Підставою для таких висновків стали численні запитання та жваві дискусії, що мали місце наприкінці кожного з проведених семінарів.

Нагадаємо, що семінар, який відбувся в період з 20 по 24 жовтня, є першим з чотирьох запланованих. До кінця 2014 року на експертів ДП «УІПВ» чекають ще три тижневі семінари, включаючи окремий тренінг для представників Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.