Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


"Актуальні питання інтелектуальної власності – 2014" – судові експертизи та захист прав ІВ 12.09.2014

Робочу частину ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" завершила секція під назвою "Актуальні питання при проведенні судових експертиз у процесі розгляду справ, пов’язаних із захистом прав інтелектуальної власності". Модераторами секції виступили Ігор Стародубов, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності, судовий експерт, оцінювач, та Олександр Дорошенко, заступник директора з експертної роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, судовий експерт. Відкрив секцію Ігор Стародубов, висвітливши історичні та статистичні дані з організації й проведення судових експертиз у сфері ІВ в Україні, а також сучасний стан справ у галузі. При цьому доповідач підкреслив, що понад 70 % судових експертиз в Україні стосуються об’єктів авторського права.

Старший науковий співробітник Науково-дослідницького інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Ірина Міщенко у своєму виступі торкнулася можливостей визначення матеріальної шкоди під час розгляду справ про порушення права ІВ. Зокрема, вона вказала на недоліки вітчизняного законодавства, які спричинюють появу безлічі спірних моментів у процесі використання об’єктів ІВ, що належать компанії Microsoft, і надалі слугують широкою базою для зловживань у правовому полі. Фахівець також закликала юристів обережніше застосовувати практику кримінального переслідування користувачів програмних продуктів, які зазвичай не є злісними порушниками.

Сергій Петренко, керівник Центру експертних досліджень Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, кандидат юридичних наук, судовий експерт, патентний повірений України, свою доповідь присвятив окремим аспектам проведення судової експертизи об’єктів патентування хімічної галузі, навівши, зокрема, приклади ситуацій, які виникають у ході судових експертиз, пов’язаних з патентуванням лікарських засобів.

Зосередивши увагу аудиторії на питанні вирішення спорів, що виникають через порушення прав інтелектуальної власності на сорти рослин, заступник директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Наталія Кісіль розглянула шляхи захисту інтересів селекціонерів, розповіла про важливість використання для вирішення спорів спеціальних знань та перерахувала основні завдання судової експертизи, пов’язаної із сортами рослин.

До питань ефективності захисту прав ІВ в суді з точки зору організації методологічного та методичного забезпечення експертизи звернувся Анзор Саадулаєв, суддя Шевченківського районного суду міста Києва. Спираючись на власний досвід із судової практики, юрист окреслив процедуру застосування спеціальних знань під час проведення судової експертизи в справах, які стосуються об’єктів ІВ, та розповів про особливості аналізу висновків експерта.

Проблема дослідження оригінальності комп’ютерної програми під час проведення експертиз у сфері інтелектуальної власності стала предметом доповіді Ольги Рудницької, адвоката юридичної фірми "VIP Consulting", патентного повіреного України. Вона визначила особливі риси комп’ютерної програми з точки зору правника, специфіку процесу експертизи на оригінальність і процедуру реєстрації прав на програму.

Особливості застосування методичних підходів до визначення вартості знака для товарів і послуг у рамках судових експертиз окреслила у своєму виступі Інна Голова, завідувач відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. За її словами, найчастіше до визначення вартості знаків звертаються в ході суперечок, а також у випадках конфлікту бізнес-інтересів та розподілу майнових прав на об’єкти ІВ.

Микола Потоцький, заступник начальника відділу організації судового захисту прав Державного підприємства"Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ"), звернувся до проблеми підвідомчості спорів у сфері інтелектуальної власності, окресливши правову позицію з точки зору адміністративного судочинства в Україні. Фахівець подав структуру правовідносин набуття прав інтелектуальної власності на підставі їх державної реєстрації, відзначивши їх диспозитивність, та характеризував сформований у чинному законодавстві та правозастосовній практиці підхід до таких правовідносин, при якому вони вважаються адміністративними, як умовний. За словами доповідача, складна структура відносин набуття прав ІВ дозволяє їм вважатися адміністративними лише на певних етапах та між певними суб'єктами. Також Микола Потоцький окреслив основні проблеми, пов'язані з розглядом спору про визнання недійсними прав ІВ в порядку адміністративного судочинства, і висловив сподівання, що наведені в ході доповіді аргументи буде враховано під час розробки пропозицій щодо внесення змін до ст. 2 Закону України "Про адміністративні послуги".

Завершив програму секції огляд механізмів захисту прав інтелектуальної власності в контексті використання доменних імен в Україні та за кордоном, представлений Андрієм Тележніковим, головним спеціалістом відділу міжнародних норм права ДП "УІПВ". Фахівець розглянув передумови виникнення спорів стосовно доменних імен, які репрезентують знаки для товарів та послуг в мережі Інтернет, класифікував порушення прав інтелектуальної власності при використанні доменних імен та розглянув шляхи вирішення таких суперечок в досудовому та судовому порядку.

Протягом усього засідання доповідачі вели жвавий діалог з аудиторією та відповідали на велику кількість додаткових запитань.

   

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.