Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


"Актуальні питання інтелектуальної власності – 2014" – ІВ і франчайзинг 12.09.2014

11 вересня програму ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" продовжила секція "Захист прав інтелектуальної власності у сфері франчайзингу в Україні.

Кодекс етики – правила гри". У вступній доповіді модератори секції Олег Лащук, президент Федерації франчайзингу в Україні, та Олександр Ногачевський, віце-президент Федерації франчайзингу в Україні, ознайомили учасників конференції з історією й основними тенденціями розвитку ринку франчайзингу в нашій державі.

За словами модераторів, успішність малого та середнього бізнесу за рахунок франчайзингової моделі є фундаментом для розвитку економіки багатьох країн Європи й світу.

Найдинамічнішою в цій сфері сьогодні є Туреччина, яка за темпами випереджає навіть Францію. А з країн колишнього СРСР лідером з динаміки розвитку франчайзингового бізнесу є Казахстан.

Доповідачі наголосили, що у світлі підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна має також прийняти європейські правила гри та забезпечити вільний і прозорий розвиток бізнесу у вищеназваній сфері.

Усі основні етапи впровадження франчайзингової схеми на практиці, базуючись на досвіді української мережі ресторанів «Мафія», детально розкрила Наталія Кічік, директор з франчайзингу компанії. Доповідач зосередила увагу на принципах побудови відносин з партнерами та процедурі реалізації ефективної франчайзингової ланки.

Основні правові аспекти франчайзингу, зокрема договір комерційної концесії з точки зору юриста-практика, стали темою доповіді Ганни Прохорової, юриста ППФ "Пахаренко і партнери", адвоката.

На завершення секції Олег Лащук презентував Кодекс Етики Франчайзингу. За його словами, ці неофіційні правила гри у форматі настільної брошури, яка вийшла трьома мовами (українською, російською та англійською), мають чимало аналогів у багатьох країнах світу й повинні стати "захалявною книжечкою" як для українських власників бізнесу, так і для іноземних інвесторів.

Аудиторія поставила доповідачам запитання, які стосувалися прикладів захисту прав ІВ та виробничих технологій у зв’язку з франчайзингом, моделей ціноутворення, юридичних аспектів реалізації франчайзингової моделі бізнесу тощо.

 

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.