Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


"Актуальні питання інтелектуальної власності – 2014" – світовий та український досвід використання об'єктів ІВ 11.09.2014
Програму другого дня ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" продовжила секція "Практичний досвід використання об’єктів інтелектуальної власності в процесі господарської та інноваційної діяльності провідними компаніями України та світу". Модератор секції Марія Ортинська, директор компанії IPStyle, патентний повірений України, повідомила, що перша частина секції під назвою "Інтелектуальна карта світу" проходитиме в онлайн-режимі.

Зокрема, під час прямого включення представники компанії H K ACHARYA AND COMPANY ознайомили аудиторію з питаннями захисту прав інтелектуальної власності в Індії та особливостями роботи на цьому перспективному ринку.

У свою чергу пан Кіанг Ге (Джонсон), партнер/патентний повірений SBZL IP Law (Beijing) Office, зосередив увагу на особливостях організації патентного захисту та реєстрації знаків для товарів і послуг в Китаї, інформація про які може стати в нагоді компаніям, що планують вихід на ринок цієї країни.

Досвідом польських фахівців сфери ІВ з патентування в ЄС, порівняльними характеристиками національного патенту та патенту ЄПО, а також поглядом на перспективи Унітарного патенту поділився в онлайн-режимі Якуб Сиелевиесиук, директор AOMB Польська, патентний повірений, європейський патентний повірений.

З реєстрацією товарних знаків у республіці Казахстан, зі структурою національного патентного відомства, а також з процедурою подання та розгляду заявок на ОПВ учасників конференції ознайомила Шолпан Жаркинбаєва, патентний повірений Республіки Казахстан, керуючий партнер компанії "PatentRoom" (ПатентРум).

Український блок секції під назвою "Проблемні питання захисту прав ІВ в Україні та оподаткування об’єктів ІВ" розпочала керуючий партнер патентно-юридичної агенції "Синергія", патентний повірений України, адвокат Вікторія Остапчук, яка розглянула проблемні аспекти оподаткування виплат роялті нерезидентам (зокрема включення роялті до митної вартості товару), змістовно проаналізувавши вітчизняну судову практику з вказаних питань.

Суддя Львівського окружного адміністративного суду, доктор юридичних наук Володимир Кравчук у своїй доповіді оцінив роль вкладу прав ІВ до статутного капіталу юридичної особи.

Застосування в патентній практиці ЄС поняття індивідуального характеру промислового зразка для забезпечення додаткового захисту у своїй доповіді продемонструвала на прикладах Марія Ортинська, директор компанії IPStyle, патентний повірений України.

Основним предметом доповіді Олени Тищенко, керівника Бюро захисту інтелектуальної власності ТОВ "Українська дистрибуційна компанія", стало використання назв географічних об’єктів у якості торгових марок та добросовісність їх використання. З-поміж іншого фахівець торкнулася питань використання географічних назв, які походять з анексованого Криму.

Ірина Нехороших, юрист із захисту інтелектуальної власності компанії "Нова Пошта", навела аудиторії приклади захисту прав ІВ за умов ребрендингу та виходу на зарубіжні ринки, спираючись на практичний досвід, набутий останнім часом компанією.

Також учасники секції мали нагоду почути доповідь про патентні та наукометричні дослідження перспективних напрямів розвитку інновацій в Україні, зокрема про тенденції патентної діяльності громадян України за кордоном та оцінку на базі наведених даних конкурентоспроможності окремих галузей вітчизняної економіки. Таку інформацію презентував Олексій Васильєв, генеральний директор ТОВ "Інформатіо", патентний повірений України.

Питання ключових індикаторів інноваційного прогресу розвинених країн та особливості української сфери винахідництва й місце України в глобальній інноваційній сфері висвітлила у своєму виступі Галина Тиртична, начальник відділу Філії "Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг" Державного підприємства "Український інститут промислової власності".

Завершила програму секції доповідь Інни Поліщук, наукового співробітника, судового експерта, оцінювача Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, присвячена проблемі використання об’єктів ІВ на українських підприємствах без бухгалтерського обліку та оцінки, яке часто призводить до непередбачуваних наслідків та правових колапсів. Окрім аналізу проблеми, фахівець запропонувала й основні шляхи її вирішення.
 

   

   

   

   

   

   
   

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.