Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


На порядку денному конференції – питання конкуренції у сфері ІВ 11.09.2014
Секція, на якій обговорювався комплекс питань щодо забезпечення прав ІВ та захисту від недобросовісної конкуренції, зібрала велику кількість зацікавлених осіб.

Юристи-практики, вчені окреслили теоретико-практичні аспекти проблем конкуренції у сфері ІВ, зловживання правами тощо, проаналізували, як ці питання регулює українське законодавство, зокрема Закони України «Про захист від недобросовісної конкуренції», «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист економічної конкуренції», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» та ін.

Учасники секції поділилися досвідом вирішення питань у галузі правової охорони й захисту об’єктів інтелектуальної власності та намагалися знайти відповідь на запитання, як узгодити суспільні, державні й приватні інтереси в окресленій сфері.

Під час обговорень було, зокрема, зазначено: сучасний рівень правопорушень у згаданій галузі погіршує імідж нашої держави, стримуючи потік потенційних інвесторів, які могли б вести бізнес в Україні з українськими підприємцями.

Ольга Бакалінська, к.ю.н., доцент, старший співробітник відділу правових проблем підприємництва Інституту приватного права і підприємництва ім. академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, розповіла про тенденції й проблеми застосування оціночних категорій під час кваліфікації актів недобросовісної конкуренції з об’єктами інтелектуальної власності.

У своїй доповіді вона з-поміж іншого відмітила:

– Розвиток добросовісної конкуренції залежить не лише від ефективності організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на розвиток чесного конкурентного змагання, а й від дієвості правил та звичаїв добросовісної конкуренції, що є в суспільстві, сформованої етики взаємовідносин суб’єктів господарювання та культури конкуренції. З огляду на це виникає питання про державні гарантії розвитку добросовісної конкуренції та межі державного впливу на діяльність суб’єктів господарювання.

Лана Сінічкіна
, партнер АО Arzinger, керівник індустріальних практик охорони здоров’я та фармацевтики, харчової промисловості, співкерівник практики антимонопольного та конкурентного права, зосередилася у своєму виступі на практиці вирішення проблем використання торговельних марок та ризиках уведення споживача в оману. З її слів, на сьогодні найзначніші ризики є в законодавстві про захист від недобросовісної конкуренції. Лана Сінічкіна також розглянула тенденції законодавчого регулювання використання торговельних марок у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію України з ЄС.

Геннадій Андрощук, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, виступив з доповіддю «Паралельний імпорт: економіко-правові аспекти регулювання». Він, зокрема, торкнувся питань взаємозв’язку права інтелектуальної власності та конкурентного права, які є конкуруючими галузями. Як зазначив доповідач, суворе дотримання прав ІВ призводить до необхідності застосування антимонопольного законодавства, що підтримуватиме здорове функціонування ринку й необхідний рівень конкуренції.

Олег Чернобай
, керуючий партнер юридичної компанії «Чернобай та Партнери», звернув увагу учасників на проблему зловживання правами у сфері інтелектуальної власності.

Олександр Мамуня, партнер юридичної компанії Aequo, патентний повірений України, адвокат, охарактеризував систему захисту від недобросовісної конкуренції. Він детально зупинився на діяльності Антимонопольного комітету (АМК), спрямованій на вирішення питань недобросовісної конкуренції. Доповідач розповів про підрозділ АМК, що відповідає за розв’язання визначених ним проблем, про практику ведення справ, проаналізував антимонопольне законодавство тощо.

Наталія Іваницька
, к.ю.н., старший юрист практики конкурентного права АО Arzinger, адвокат, виступила з доповіддю «Використання у власній рекламі товарних знаків інших осіб: погляд з точки зору права інтелектуальної власності». Вона наголосила на нинішній неврегульованості окреслених нею відносин з боку українського законодавства, що призводить до невизначеності в цьому питанні. І в законодавство, зокрема Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», мають бути внесені зміни, які забезпечать зменшення ризиків для постачальників послуг та осіб, що добросовісно використовують товарні знаки інших осіб у рекламі з метою інформування споживачів.

За підсумками секційного засідання було запропоновано розробити відповідні конкретні рекомендації із обговорених питань для Державної служби інтелектуальної власності України, Антимонопольного комітету, профільного комітету ВР України.
 

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.