Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Обговорення питань сфери ІВ триває: робота в секціях 11.09.2014
Учасники ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності» продовжили обговорення питань, винесених на порядок денний. На окремій секції розглядалися питання, пов’язані зі збором за «приватну копію» в Україні.

До організації секційної роботи долучилися представники Європейської Бізнес Асоціації.

Олександр Мамуня, партнер юридичної компанії Aequo, патентний повірений України, адвокат, та Антоніо Віторіно, комісар з питань юстиції та внутрішніх справ у ЄС і суддя Конституційного суду Португальської Республіки, як модератори секції розпочали активний діалог з аудиторією. Їм довелося відповісти за значну кількість запитань учасників.

Як зазначив Олександр Мамуня у вступному слові, на сьогодні тема збору винагороди вкрай актуальна та потребує вирішення, оскільки проблеми в зазначеній сфері є перешкодою для бізнесу. Виробники й імпортери побутової техніки відчувають чималі проблеми у своїй діяльності. А самі правовласники не отримують відповідної винагороди.

Доповідач зупинився на особливостях українського законодавства, що регулює ці питання, прокоментувавши, зокрема, окремі положення закону про авторське право та суміжні права. Він окреслив причини виникнення зазначених проблем і охарактеризував досвід інших країн щодо вирішення складностей. Окремо розповів про діяльність організацій колективного управління (ОКУ) щодо збору винагороди та про причини виникнення конфліктів у стосунках бізнесу й ОКУ.

На думку Олександра Мамуні, та система збору винагороди, за якою діють на сьогодні ОКУ, не ефективна. І необхідно вдосконалювати систему правозастосування та захисту прав правовласників.

Антоніо Віторіно розповів про досвід реформування системи «приватної копії» в ЄС. З його слів, без надання гарантій винагороди правовласнику немає майбутнього для сфери авторського права та суміжних прав. Він також говорив про альтернативні системи зборів і перехід від поточного збору винагороди до системи ліцензування як основне завдання бізнесу в зазначеній галузі. Система ліцензування, на його переконання, працюватиме за умови ефективної боротьби з піратством та широкої практики правозастосування.

Антоніо Віторіно зазначив, що визначальною в подальшому функціонуванні зазначеної сфери стане поведінка споживача:

– Ми стоїмо на порозі нової парадигми у сфері захисту прав ІВ. Світ швидко змінюється – а отже, змінюються й вимоги споживачів. Тож створюються нові бізнес-моделі. Важливо буде стабілізувати їх, якщо ліцензування прийде на заміну системі збору винагороди за приватне копіювання.

Робота секції завершилася загальним обговоренням окреслених під час засідання питань.
 
   

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.