Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


"Актуальні питання інтелектуальної власності – 2014" – промислова власність 11.09.2014
10 вересня роботу ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" продовжила секція "Набуття та охорона прав на об'єкти промислової власності в умовах адаптації національної нормативно-правової бази до стандартів ЄС". Модераторами секції виступили: Наталія Петрова, заступник директора з питань експертизи Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ"), та Інна Шатова, заступник начальника управління правового забезпечення та захисту прав, начальник відділу промислової власності Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба).
 

Робота розпочалася із загального огляду теми, здійсненого Наталією Петровою, яка звернула увагу на присутність на цьогорічній секції доповідачів, що представляють не тільки Державну службу та ДП "УІПВ": в аудиторії були також патентні повірені й представники митної служби та судової гілки влади. Також Наталія Петрова відзначила зниження обсягу заявок на ОПВ та розповіла про складнощі роботи підприємства, пов'язані з подіями в Криму та на сході країни. До останніх позитивних досягнень державної системи правової охорони ІВ Наталія Петрова віднесла створення методичних рекомендацій для експертизи та проекту закону України про промислові зразки, підтримання високого рівня контролю якості експертизи в українському відомстві.

Блок доповідей розпочав розгляд практики проведення експертизи заявок на винаходи та корисні моделі у світлі асоціації України з ЄС від начальника відділу контролю якості та вдосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем ДП "УІПВ" Юлії Колотілової. Фахівець окреслила заходи, яких вживає підприємство для підвищення якості експертизи заявок та дотримання строків їх розгляду в межах світових стандартів, навела приклади використання експертами практик Європейського патентного відомства, а також приклади вирішення патентних питань у галузі програмного забезпечення, біотехнологій тощо.

Огляд сучасної практики визначення принципової патентоздатності винаходів презентував головний експерт відділу контролю якості та вдосконалення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем ДП "УІПВ" Кирило Ронський. Він розкрив передумови для формування нового підходу до визначення патентоздатності винаходів і навів приклади реалізації цього підходу на базі визначення технічного характеру об'єкта, зокрема у сфері комп'ютерних програм.
 

Сучасний погляд на умови патентоздатності "новизна" та "винахідницький рівень" аудиторія мала нагоду побачити в доповіді Сергія Торяніка, заступника начальника відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем ДП "УІПВ". Спираючись на Методичні рекомендації з окремих питань експертизи заявки на винахід (корисну модель), розроблені співробітниками ДП "УІПВ", фахівець окреслив основні важливі аспекти перевірки вказаних вище умов патентоздатності й навів приклади застосування для такої перевірки окремих пунктів рекомендацій.

Захист народних художніх ремесел географічними зазначеннями не тільки допоможе вітчизняним майстрам конкурувати на європейському ринку, а й забезпечить покращення іміджу України та додаткові надходження до бюджету. За словами Олени Ільящук, заступника начальника відділу кваліфікаційної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг ДП "УІПВ", ринок українських народних товарів потерпає від підробок. Лише 5 – 7 % товарів є оригінальними. Водночас Україна має можливість перетворити цю галузь на прибутковий сектор економіки, як це зроблено в розвинених країнах, наприклад Італії. Шляхи вирішення цього завдання – охорона прав народних майстрів на законодавчому рівні, проведення серед виробників широкої роз'яснювальної роботи щодо доцільності реєстрації власних прав.
 

Питань недобросовісної практики патентного тролінгу на рівні митниці торкнувся Олексій Гашицький, представник Державної фіскальної служби України. За його словами, сьогодні компанії-імпортери змушені вдаватися до практики запобіжної реєстрації продукції в якості промзразків для протидії тролінгу. Також, за словами фахівця, просте внесення продукції правовласником до митного реєстру не вирішує проблеми захисту – відомство наголошує на необхідності постійного супроводження цих об’єктів ІВ та діалогу правовласника й державних структур. Також Олексій Гашицький на прохання аудиторії проаналізував негативні наслідки діяльності тролів та навів приклади суперечок між компаніями на рівні митниці.

Представник Господарського суду міста Києва, суддя Віта Бондарчук у своїй доповіді розглянула заходи забезпечення позову як гарантію виконання судового рішення в справах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, навівши приклади з власного досвіду.
 

Реалізацію патентних прав та особливості отримання європейських патентів, їх валідації, роботу Європейського патентного суду та майбутнє загальноєвропейської патентної системи було розглянуто в доповіді Самуїла Бенатова, партнера патентного бюро "Бенатов і Партнери", патентного повіреного Болгарії, Європейського патентного повіреного.

Про стан справ та особливості захисту прав ІВ у фармацевтичній сфері повідомила Наталія Лавренова, радник Юридичної компанії "Правовий Альянс", адвокат, медіатор.

З особливостями реєстрації та супроводження знаків для товарів і послуг в ЄС, у тому числі громадянами України, аудиторію ознайомив Данило Бенатов, партнер патентного бюро "Бенатов і Партнери", патентний повірений України.

Завершили секцію доповідь Олексія Столяренка, юриста юридичної компанії "Baker & McKenzie", щодо визнання знаків для товарів і послуг недійсними через невикористання, у якій було наведено аналіз вітчизняної практики з вказаних питань та окреслено шляхи приведення її у відповідність до практики країн ЄС, і розгляд питань удосконалення законодавства у сфері промислової власності, яке стосується реєстрації прав на промислові зразки та знаки для товарів і послуг, як запоруки ефективного захисту прав, який навів Антон Коваль, патентний повірений України, доктор філософії в галузі права, партнер Патентно-юридичної агенції "Дубинський і Ошарова".

Робота секції, присвяченої охороні об'єктів промислової власності, характеризувалася зацікавленістю з боку аудиторії та великою кількістю поставлених доповідачам додаткових запитань.
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.