Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


"Актуальні питання інтелектуальної власності – 2014" – авторське право 10.09.2014
Роботу XXІI Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" продовжила секція під назвою "Удосконалення механізмів використання об'єктів авторського права та суміжних прав", модераторами якої виступили Олексій Арданов, головний спеціаліст відділу нормативно-правового забезпечення у сфері авторського права та суміжних прав управління державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері інтелектуальної власності Державної служби інтелектуальної власності України, та Вікторія Остапчук, керуючий партнер патентно-юридичної агенції "Синергія", патентний повірений України, адвокат.

Серію доповідей розпочав регіональний аташе з питань захисту прав інтелектуальної власності в державах Росії, Грузії та СНД Дональд Таунсенд, який розглянув питання Інтернет-піратства та розповів про практику протидії порушенням авторських прав у мережі Інтернет в США, навівши реальні приклади та вказавши на можливості використання цього досвіду в Україні. Тему влучно доповнила подальша доповідь Олексія Столяренка, юриста Юридичної компанії "Baker & McKenzie", щодо відповідальності Інтернет-сервіс-провайдерів за порушення прав інтелектуальної власності в США, країнах ЄС та щодо побудови відповідної моделі для України.

Велику зацікавленість аудиторії викликала інформація Олександра Ольшанського, президента холдингу "Інтернет Інвест", який запропонував альтернативний погляд на проблеми захисту авторського права та суміжних прав в Інтернеті та власне бачення суті й шляхів вирішення проблеми піратства в Україні. За його словами, засоби розповсюдження інформації сьогодні набули колосального соціального, економічного та військово-стратегічного значення, у чому ми переконуємося на реальних прикладах. Тому політика держави в цій сфері повинна формуватися виключно на базі досвіду передових країн, зокрема США, у структурі експорту якої частка інтелектуального продукту складає біля 40 %.

Розглянути дієві моделі популяризації, розповсюдження контенту та заробітку авторів аудиторії запропонував Артем Афян, керуючий партнер адвокатського об’єднання "Юскутум". Для прикладу фахівець обрав індустрію "дорослого відео" в мережі Інтернет.

Про шляхи комерціалізації "вживаного" цифрового контенту та світову і європейську юридичну практику з питання вичерпання авторських прав на об’єкти в цифровій формі доповіла Анна Кравчук, партнер патентно-юридичної агенції "Синергія", патентний повірений України, адвокат.

До питань розвитку української музичної індустрії, отримання авторами реальної винагороди та заохочення звернувся Назар Поливка, юрист адвокатського об’єднання "Юскутум". У своїй доповіді "Українська хмара контенту" він запропонував розроблену ним разом з колегами нову модель захисту прав авторів в Україні, покликану забезпечити прозорість, привабливість для інвесторів та кращі фінансові умови для творців.

На особливостях боротьби з неліцензійним відеоконтентом загострив увагу Георгій Чомахашвілі, директор "Інтернет Копірайт Менеджмент". Він, з-поміж іншого, вказав на швидку адаптацію піратських сервісів і технологій до нових заборон та обмежень, зокрема за допомогою розміщення інформаційного сайта та даних у різних країнах світу, а також звернув увагу на складність доведення таких порушень у суді та на повільність розгляду справ порівняно зі швидкими змінами, які відбуваються в Інтернет-середовищі.

Також серед тем, винесених на секцію, – питання складності захисту прав іноземних авторів в Україні (Ярослав Дитинюк, головний юрисконсульт Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав") та строки давності й обсяг захисту майнових авторських прав (Леонід Черепов, науковий співробітник Державної наукової установи "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини" Державного управління справами Президента України, директор ТОВ «Агентство патентних повірених "Веполь"»).
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.