Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Ксав’є Фермандель: поглиблення поваги до ІВ – стратегічна ціль ВОІВ 10.09.2014
У рамках ХХІІ Міжнародної конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності» пройшов семінар з питань захисту прав інтелектуальної власності для суддів та представників прокуратури.
 
Активну участь в організації заходу взяли представники Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ). У вступному слові старший юридичний радник Департаменту із забезпечення поваги до інтелектуальної власності ВОІВ Ксав’є Фермандель зауважив, що цей семінар повинен стати тренінгом для суддів та прокурорів і допомогти розв’язати наявні проблеми в галузі забезпечення захисту прав ІВ. З його слів, на національному рівні організація збирання відповідних доказів у справах, професіоналізм правоохоронних органів та суддів дуже важливі для вирішення проблем у зазначеній сфері. А роль трансграничного співробітництва в сучасному глобалізованому світі взагалі важко переоцінити, особливо зважаючи на проблему контрафакту.

– Розвиток культури в споживачів та поглиблення поваги до ІВ – стратегічна ціль ВОІВ, – зазначив Ксав’є Фермандель. – Налагодити зв'язок зі споживачем украй важливо – переконати людину, щоб не купувала контрафактну продукцію. На жаль, через поліморфізм контрафакту всі державні органи стикаються з проблемами в цьому напрямі. А мережа Інтернет – це основний інструмент для зловживань і розповсюдження підробленої продукції на ринку, – зауважив представник ВОІВ. Ксав’є Фермандель наголосив, що ВОІВ відкрита для найширших ініціатив, що допоможуть поглибити роботу для вирішення вищеокреслених проблем. Він також подякував усім присутнім та організаторам семінару за активність та небайдужість до проблем захисту прав у сфері ІВ.
 
У своїх подальших презентаціях Ксав’є Фермандель зосередив увагу слухачів на питаннях боротьби з піратством, особливостях вилучення контрафактних товарів та їх утилізації, порушенні прав у мережі Інтернет тощо. Представник ВОІВ, зокрема, підкреслив, що значний обсяг контрафакту ставить перепони на шляху введення новацій на ринок. А це негативно впливає на розвиток творчого потенціалу людства, гальмує ринок інвестицій, зменшує кількість робочих місць тощо. Також радник детально презентував напрями роботи міжнародної системи правозастосування у сфері ІВ, значну увагу приділив положенням угоди ТРІПС та зобов’язанням України в рамках цієї угоди, а також Угоди про асоціацію з ЄС.

Ксав’є Фермандель повідомив учасникам семінару про роботу дорадчого комітету з правозастосування ВОІВ. Усі, хто зацікавився діяльністю цього органу, можуть знайти інформацію на сайті ВОІВ.

Координатор BASCAP/ICC в Україні, керуючий партнер патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Антоніна Пахаренко-Андерсон у своїй промові окреслила обсяги проблеми порушення прав ІВ. Вона наголосила, що проблема піратства наразі є багатоплановою та світовою:

– Якщо раніше зазначали, що від порушення прав ІВ потерпають правовласники, то тепер є визнаний факт: контрафактна продукція загрожує здоров’ю споживачів і економіці держав у цілому.

Як підкреслила Антоніна Пахаренко-Андерсон, багато у вирішенні цієї проблеми залежить від кожного з нас. Не купувати контрафактного товару – це повинен бути усвідомлений вибір споживача.

Юрист патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Євген Компанець у своєму виступі зосередив увагу присутніх на міжнародних та національних стандартах захисту прав ІВ. З його слів, міжнародні конвенції та договори, до яких приєдналася Україна, загалом виконуються, добре працює законодавство в межах СОТ. Але, зі слів доповідача, є й проблеми щодо правозастосування, саме на них Євген Компанець зупинився детально у своїй доповіді. Важливим у системі захисту прав ІВ доповідач вважає те, що суд може захистити право засобами не тільки спеціального законодавства, але й інших правових норм.

Оксана Блажівська, суддя господарського суду міста Київ, розповіла учасникам семінару про особливості роботи суддів та прокуратури в Україні щодо розгляду справ про порушення прав ІВ.

Суддя окружного суду міста Мюнхен Олівер Шон у своєму виступі зупинився на процедурі збору доказів під час судового розгляду в цивільному та кримінальному провадженні в Німеччині. Розповідаючи присутнім про особливості судових дій з питань ІВ, доповідач зазначив, що в середньому розглядається 100 – 150 справ на рік. І зазвичай вони вирішується дуже швидко. Працює колегія з трьох суддів, які, як правило, мають досвід роботи у відповідній сфері понад 10 років. Значну увагу Олівер Шон приділив аналізу аспектів процедури, що передує судовому засіданню, а також роботі судового експерта. Також доповідач зупинився на особливостях цивільного та кримінального провадження щодо справ з ІВ, розглянув адміністративні процедури захисту прав ІВ у судовому процесі, проаналізував питання судових заборон та відшкодування збитків.

Директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством Олександр Пахаренко окреслив дії правовласників у випадку порушення прав ІВ й розповів про кроки, які вони повинні робити для ефективного захисту своїх прав. Доповідач навів приклади з роботи власної компанії.

Марина Доманська
, суддя Київського апеляційного господарського суду, ознайомила присутніх з особливостями розгляду господарськими судами України спорів, пов’язаних із захистом прав ІВ, за участю організацій колективного управління.

Під час семінару лунало багато запитань, що дозволяло присутнім розглянути теми з різних боків, уточнити інформацію, глибше розібратися в досвіді інших країн щодо захисту прав ІВ. Фахівці, що мають відношення до зазначеної сфери в Україні, так само, як і їхні іноземні колеги, шукали можливі шляхи покращення роботи галузі.

На завершення семінару Антоніна Пахаренко-Андерсон подякувала всім учасникам за активність, відзначивши, що проведена робота стала справді цікавим обміном міжнародним досвідом у сфері захисту прав ІВ.

   

   

   

   

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.