Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Інтелектуальна власність та інформаційні технології 10.09.2014

Після церемонії урочистого відкриття конференції учасники продовжили роботу в секціях, перша з яких була присвячена розгляду компонентів взаємодії сфери правової охорони інтелектуальної власності та інформаційних технологій.

Модераторами секції виступили Дмитро Гадомський, партнер практики ІТ та медіаправа адвокатського об’єднання "Юскутум", адвокат, та Тимофій Євграшин, представник PechaKucha, який презентував уже широко відомий у світі, але відносно новий для України формат проведення швидких та ефективних презентацій 20x20. У цьому форматі й було представлено більшу частину доповідей секції.

Також, окрім безпосередніх презентацій, учасники секції прослухали й декілька онлайн-доповідей, виголошених у віддаленому режимі за допомогою Skype. З київською аудиторією напряму з'єднувалися доповідачі з країн близького зарубіжжя, Польщі та Англії. Після завершення презентацій іноземним доповідачам були поставлені додаткові запитання.

Аудиторія із зацікавленістю прослухала інформацію про дерегуляційні ініціативи у сфері ІТ, презентовані Миколою Гайдаєм, радником Міністра економічного розвитку та торгівлі України. За його словами, упровадження засобів дерегуляції в галузі інформаційних технологій за розробленою в міністерстві стратегією забезпечить Україні до 2020 року економічний ефект у розмірі 6 млрд грн та сприятиме інтеграції українського IT-ринку. Також, за словами радника, у фокусі уваги залишається питання впровадження систем електронного уряду. Показовим щодо таких нововведень є приклад Естонії, де до 80% документообігу в держорганах здійснюється електронним шляхом.

Вдалим досвідом побудови інноваційного суспільства в Ізраїлі та можливостями перенесення цього досвіду на українські реалії поділився Ілля Кенігштейн, інвестор, партнер Hybrid Capital, виконуючий директор Ecois.me.

Також серед питань, які розглядались у доповідях:

  • удосконалення системи охорони авторського права та суміжних прав в Україні з точки зору розробників ПЗ (у тому числі ігор) – таку інформацію висвітлив для аудиторії Полатайко Микита, юрист юридичної фірми "Саєнко Харенко";
  • проблеми нормативно-правового регулювання питань створення та використання комп’ютерних програм як об’єктів авторського права в Україні – про це йшлося в матеріалах Олексія Арданова, головного спеціаліста відділу нормативно-правового забезпечення у сфері авторського права та суміжних прав управління державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері інтелектуальної власності Державної служби;
  • загроза кібербезпеці у вигляді неліцензійного ПЗ (Михайло Шмєльов, директор з упровадження сучасних технологій в Україні "Майкрософт Україна");
  • огляд індустрії програмного забезпечення з точки зору пропріетарного ПЗ та ПЗ з відкритим кодом (Костянтин Хрущелев, спеціаліст "Майкрософт Україна");
  • захист мов програмування, аспекти захисту даних та інтелектуальної власності в хмарних обчисленнях та інші питання.

 
   
   
   
   
   
   
   

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.