Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


"Актуальні питання інтелектуальної власності 2014" – конференцію розпочато! 09.09.2014

9 – 11 вересня 2014 року в м. Київ проходить ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання інтелектуальної власності". Організаторами заходу спільно виступають Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) та Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ). 9 вересня 2014 року в конференц-центрі готелю Ramada Encore Kiev відбулося урочисте відкриття конференції.

Відкриваючи захід, Голова Державної служби Микола Ковіня окреслив основні проблеми, які виникли останнім часом у країні в сфері інтелектуальної власності (ІВ). Водночас Голова Державної служби підкреслив, що кращою відповіддю на ситуацію є продовження продуктивної роботи всіх закладів, які входять до складу державної системи правової охорони ІВ, дії, направлені на вирішення актуальних питань у сфері авторського права та суміжних прав, системна робота з виведення України зі списку 301, упровадження електронного документообігу в усіх колах державної влади, пов'язаних з ІВ.


За словами Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич, яка також узяла участь в урочистій церемонії, саме сьогодні в нашій державі відкривається вікно для змін і системних реформ, за які, на жаль, заплачено людськими життями. Водночас залишаються численні прояви зловживань, ретроградної політики. У сфері інтелектуальної власності, за словами Лілії Гриневич, і досі є цілий жмут невирішених проблем, серед яких одна з основних – низька культура та обізнаність населення у питаннях ІВ. З огляду на факт підписання асоціації з ЄС можна говорити також про актуальність проблем захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет та потреби адаптації законодавства України у сфері ІВ до європейських норм – адже значну частину Угоди про асоціацію присвячено саме питанням ІВ. Лілія Гриневич та Голова підкомітету ВРУ з питань вищої освіти та інтелектуальної власності Анатолій Ревенко також повідомили, що найближчим часом відбудуться слухання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з проблем ІВ.


Ннамді Езера, старший радник Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США, у своєму вітальному слові підкреслив величезну роль інтелектуальної власності в залученні інвестицій та побудові економіки, яка ґрунтується на знаннях (knowledge-based economy). Цей процес потребує комплексних зусиль: до нього мають залучитися законодавці, судова гілка влади, митниця тощо. За словами радника, обмін досвідом усіх учасників цьогорічної конференції є інтегральною частиною вирішення цього великого завдання.

На переконання регіонального аташе з питань захисту прав інтелектуальної власності в державах Росії, Грузії та СНД Дональда Таунсенда, Україна довгий час несла на собі спадок СРСР у вигляді економіки, що базується на дешевій енергії. Сьогодні ситуація кардинально змінилася й поступальний рух країни можуть забезпечити лише інноваційне підґрунтя, економіка, яка базується на знаннях, потужне законодавче поле та робота в рамках торгівельної системи, в основі якої – правила. Дональд Таунсенд підкреслив, що Україна має достатньо талантів і потенціалу для побудови такого економічного простору, але, вочевидь, не може цього здійснити й продовжує потерпати від витоку мозків та піратства. Корінь проблеми, за словами аташе, – низький рівень захищеності ІВ, який простежується на всіх щаблях суспільства – від простих громадян до органів державної влади, частка нелегального ПЗ в яких продовжує залишатися дуже високою (піратський спосіб життя не отримує належної протидії). На завершення промови Дональд Таунсенд від імені уряду США висловив сподівання на здатність нового українського уряду вирішити вказані проблеми, адже захист прав ІВ є ключовим на шляху до заможності та процвітання держави.

Ксав’є Фермандель, старший юридичний радник Департаменту із забезпечення поваги ІВ, ВОІВ, Женева, у своїй привітальній промові визначив основне завдання для держави як розбудову поваги до прав ІВ на постійній основі. За словами радника, цьогорічна конференція має забезпечити вагомий вклад у справу зміцнення охорони прав ІВ.

Вітаючи учасників конференції, Пабло Роденас Сантос, Постійний радник проекту Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні", вказав, що патентні відомства Іспанії й Данії як представники ЄС в рамках проекту докладають значних зусиль для реформування системи правової охорони ІВ в Україні. Звернувши увагу на велику додавану вартість ІВ та її вплив на економіку й інвестиційну привабливість держави, Пабло Роденас зазначив, що одними з найактуальніших питань у галузі ІВ в Україні є робота у сфері колективного управління та захист авторського права й суміжних прав у мережі Інтернет.

Завдання, які ставить перед українською правничою сферою підписання Угоди про асоціацію з ЄС, окреслила Антоніна Пахаренко-Андерсон, координатор BASCAP/ICC в Україні, керуючий партнер патентно-правової фірми "Пахаренко і партнери". За її словами, патентні повірені та адвокати мають створити сприятливу основу для бізнесу європейських партнерів, які прагнуть потрапити на наш ринок, так само як і для вітчизняних компаній, які виходять на європейський ринок.

Заступник Голови Місії (Посольство Іспанії) Яго Гіль Агвадо висловив сподівання, що Україна гідно подолає складні часи та зазначив, що Королівство Іспанії має за честь надавати нашій країні допомогу з організації захисту прав ІВ й прагне передати свій багаторічний досвід у цій галузі.

Від імені Всеукраїнської асоціації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) учасників конференції привітав Голова Асоціації Василь Красніков. Він, зокрема, підкреслив важливість вирішення найближчим часом нагального питання ефективної протидії патентному тролінгу, а також наголосив на значній кількості ресурсів, які знадобляться для впровадження в Україні європейських норм і практики захисту прав ІВ.

На системні проблеми легалізації ПЗ в Україні закликала звернути увагу у своїй вступній промові Надія Васильєва, в. о. Генерального директора "Майкрософт Україна". Сьогодні, під час ведення інформаційної війни, ПЗ є компонентом, який несе особливу небезпеку з точки зору ураження. А використання нелегального ПЗ в таких умовах взагалі є неприйнятним, оскільки воно є ґрунтом для вірусного коду та стає основою для створення злочинних бот-мереж. За даними, наведеними Надією Васильєвою, зменшення рівня піратства лише на 10 % надасть Україні приріст ВВП в 500 млн грн, а також додатково 16 млн грн податків до бюджету.

Олена Кафідова, суддя, секретар судової палати в цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, ознайомила присутніх з роботою, яка ведеться у сфері законодавства з питань ІВ, зокрема зі змінами, внесеними до Цивільного кодексу України, та досягненнями у розв’язанні питань досудового вирішення спорів.

З точки зору Олени Орлюк, директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, доктора юридичних наук, професора, член-кореспондента НАПрН України, яку вона висловила присутнім, спільнота фахівців сфери ІВ сьогодні має три основні виклики та стратегічні завдання. Це вдосконалення законодавства у зв'язку з підписанням Угоди про асоціацію з ЄС, боротьба з низьким рівнем правозастосовної практики, підвищення рівня обізнаності населення в галузі ІВ та формування поваги до відповідних прав. Велику роль в останньому компоненті, на думку фахівця, має відіграти комплексна допомога міжнародних інституцій.

До церемонії відкриття конференції також долучився Український союз промисловців та підприємців (УСПП). Доповідь-привітання президента УСПП, народного депутата України VII скликання, Голови депутатської групи "Економічний розвиток" Анатолія Кінаха присутнім зачитав Сергій Мосов, заступник директора з інформаційно-технічного забезпечення експертизи.
Зокрема, у привітанні зазначається, що УСПП активно підтримує розвиток сфери ІВ та вважає це завдання пріоритетним на сьогоднішньому етапі становлення економіки України. Більше того, у рамках діяльності Ради з корпоративної безпеки УСПП вже реалізується Концепція інтелектуальної безпеки суб'єкта господарювання. Враховуючи важливість і актуальність питання ІВ для України, при УСПП до кінця року буде створена Комісія з питань ІВ та інтелектуальної безпеки.

На завершення відкриття конференції було презентовано нове професійне видання "Вісник інтелектуальної власності" – пілотний інформаційни проект у сфері ІВ. За словами Миколи Ковіні, зазначене видання  робитиме ставку на практику, обмін досвідом, розміщуватиме приклади того, як Державна служба, патентні відомства інших країн світу вирішують конкретні питання правової охорони ІВ, публікуватиме судові рішення, цікаві для фахівців-практиків, а також аналізуватиме законодавчі ініціативи. А головне – змінюватиме світогляд українських громадян щодо ролі інтелектуальної власності в нашому житті.


   

   

   

   

   

   

   
   
   

 

Інші матеріали про Конференцію читайте тут >>>

 

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.