Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Особливості експертизи заявок на позначення та промислові зразки 16.04.2014

15 квітня 2014 року в приміщенні Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ") відбувся семінар на тему "Особливості проведення експертизи заявок на позначення та промислові зразки".

Організаторами заходу, який був проведений на безоплатній основі, виступили Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба) спільно з ДП "УІПВ".

Відкриваючи семінар, директор ДП "УІПВ" Станіслав Фролов повідомив присутнім, що Колегія Державної служби затвердила методичні рекомендації з експертизи заявок, розроблені підприємством, і найближчим часом ці документи будуть оприлюднені для загального ознайомлення на офіційному сайті ДП "УІПВ".

Заступник директора ДП "УІПВ" з питань експертизи Наталія Петрова тезово ознайомила аудиторію щорічного семінару зі змінами, які відбуваються у процесі експертизи заявок після набуття Державною службою статусу Міжнародного пошукового органу (МПО), зокрема з новими особливостями контролю та розгляду відмов у видачі охоронних документів, введенням додаткового вибіркового контролю позитивних рішень за заявками. Головною метою вказаних заходів, за словами керівника, є підвищення якості та охороноспроможності документів, які видаються.

Основну частину семінару відкрила доповідь начальника сектору встановлення дати подання заявок ДП "УІПВ" Вікторії Єфремової. У ній було проведено аналіз помилок, яких припускаються заявники при поданні заявок на знак для товарів і послуг.

Продовжила програму оглядом внесених змін та рекомендаціями щодо практичного застосування Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП) (10-2014) головний експерт відділу формальної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг ДП "УІПВ" Ольга Меркулова. Основну увагу фахівець приділила змінам структури класифікатора, доданим та вилученим формулюванням, змінам в заголовках класів. Також у доповіді було надано рекомендації щодо класифікації окремих видів товарів і послуг.

Представник відділу кваліфікаційної експертизи ДП "УІПВ", головний експерт Тетяна Бабенко запропонувала аудиторії практичний досвід розгляду відповідей на повідомлення про можливу відмову в реєстрації знаку та рекомендації, які допомагатимуть у вирішенні спірних питань. Головним предметом обговорення стали підстави для відмови в наданні правової охорони згідно із Законом України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", які найчастіше трапляються в практиці розгляду позначень на етапі кваліфікаційної експертизи заявок на знаки для товарів і послуг.

До особливостей заповнення міжнародної заявочної форми та форм щодо внесення змін до міжнародної реєстрації у своїй доповіді звернулася експерт І категорії відділу міжнародних реєстрацій знаків для товарів і послуг ДП "УІПВ" Ірина Деундяк. Фахівець розглянула основні проблемні пункти, які найчастіше спричиняють запити з боку експертизи ДП "УІПВ" та Міжнародного бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Також особливу увагу біло приділено вимогам до переліку товарів і послуг та рекомендаціям щодо складання цього переліку з урахуванням чинної редакції МКТП.

Покращення іміджу країни в світі за допомогою такого об’єкту промислової власності як географічні зазначення стало основним лейтмотивом доповіді заступника начальника відділу кваліфікаційної експертизи заявок на товари і послуги та зазначення походження товарів ДП "УІПВ" Олени Ільящук.

Основну програму семінару завершила доповідь начальника відділу експертизи заявок на промислові зразки ДП "УІПВ" Юлії Ткаченко, яка розкрила аудиторії особливості розгляду заявок на промислові зразки.

Аудиторія семінару, яка склала понад 120 фахівців сфери інтелектуальної власності, активно брала участь у роботі заходу, сесіях запитань-відповідей. Отриманий позитивний зворотній зв’язок ДП "УІПВ" та Державна служба планують використовувати в подальшому при організації публічних заходів.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

Наша адреса: вул. В. Липківського, 45, м. Київ-35, 03035, Україна
Консультації з питань авторського права (44) 498-37-08 (09);
з питань промислової власності (44) 254-38-13
Приймальня: тел. (44) 494-06-06; факс (44) 494-06-56

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.