Стартова сторінка Мапа сайту Написати нам
УКР ENG
 

Новини - Останні новини


Про Проект технічної допомоги ЄС TWINNING 16.04.2014

15 квітня 2014 року відбулася зустріч заступника Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Любові Висоцької з паном Пабло Роденасом – представником Державної фундації Іспанії з питань міжнародного співробітництва, постійним радником проекту технічної допомоги ЄС TWINNING «Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні».

Любов Висоцька привітала колегу та подякувала за можливість, незважаючи на непросту ситуацію в країні, розпочати запланований проект, реалізація якого, безумовно, сприятиме удосконаленню правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

«Впевнена, що наша робота в рамках проекту буде плідною, конструктивною і результативною, насамперед, у законодавчій сфері. Одним із перших кроків в рамках проекту, на які ми чекаємо від наших іноземних колег, є проведення детального аналізу окремих законодавчих актів України та законопроектів у сфері інтелектуальної власності щодо їх відповідності законодавству ЄС. Це є важливим питанням і нам потрібна фахова думка і допомога, щоб оперативно виявити та подолати прогалини у законодавстві, які, на жаль, існують як у сфері промислової власності, так і у галузі авторського права і суміжних прав», - зазначила Любов Висоцька.

Також заступник Голови Державної служби підкреслила, що пан Пабло Роденас та інші задіяні європейські експерти можуть розраховувати на активну участь та допомогу усіх фахівців державної системи інтелектуальної власності в Україні протягом всього терміну реалізації проекту та запевнила, що українська сторона всебічно сприятиме досягненню запланованих результатів.

«Іноземний досвід з багатьох аспектів інтелектуальної власності є дуже важливим для України, але ми сподіваємося, що досвід України у цій сфері буде корисним для наших європейських партнерів. Фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні завжди відкриті для діалогу і співпраці», - резюмувала Любов Висоцька.

У свою чергу, Пабло Роденас подякував Любові Висоцькій за зустріч та висловив сподівання на подальше плідне та взаємовигідне двостороннє співробітництво між Державною службою, Іспанським відомством з питань патентів та торговельних марок та Відомством Данії з питань патентів та торговельних марок в рамках реалізації проекту.

«Урочисте відкриття проекту у формі конференції заплановане на першу половину травня 2014 року. Звичайно, на неї будуть запрошені представники Представництва ЄС в Україні, дипломатичних представництв Іспанії та Данії, Державної служби, ДП «УІПВ», МВС, митниці, судової системи України, Нацдержслужби, Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок, Відомства Данії з питань патентів та торговельних марок, а також представники ЗМІ.

Однак, вже сьогодні розпочато активну роботу з моїми колегами щодо проведення детального аналізу законодавчої бази України, яка може потребувати удосконалення та приведення у відповідність до норм ЄС. Українські, датські та іспанські експерти будуть постійно контактувати щодо цього та інших компонентів проекту. Адже проекти TWINNING не є класичними проектами ЄС, які передбачають односторонню підтримку та одностороннє надання технічної допомоги. Проекти TWINNING передбачають співпрацю партнерів, яка реалізується через систему аналогічних органів державної влади України та держав-членів ЄС», - наголосив Пабло Роденас.

Пан Роденас, як постійний радник проекту, працюватиме в Україні протягом всього терміну реалізації проекту - до 31 листопада 2015 року та безпосередньо разом з українськими фахівцями контролюватиме хід реалізації проекту.

Пабло Роденас має досвід роботи в дипломатичних представництвах Іспанського Королівства в різних країнах, тривалий час був менеджером проектів Державної фундації Іспанії з питань міжнародного співробітництва, останні два роки працював постійним радником проекту TWINNING у сфері розвитку транспортної інфраструктури в Туреччині.

Нагадаємо, що у квітні 2014 року в Україні розпочалася реалізація проекту TWINNING «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні». Виконавцем зазначеного проекту обрано консорціум Іспанського відомства з питань патентів та торговельних марок та Відомства Данії з питань патентів та торговельних марок.

Проект TWINNING передбачає проведення аналізу деяких законодавчих актів України у сфері інтелектуальної власності щодо його відповідності законодавству ЄС, проведення тренінгів та низки навчальних програм для співробітників Державної служби інтелектуальної власності України, експертів Державного підприємства «Український інститут промислової власності», представників Міністерства внутрішніх справ України, митних органів України, а також суддів господарських, адміністративних та місцевих загальних судів, які розглядають справи з питань інтелектуальної власності.

 Версія для друку Повернутися
 

АКТУАЛЬНО

Введено в дію нові міжнародні класифікації


З 1 січня 2017 року в державній системі правової охорони інтелектуальної власності введено в дію МПК-2017.01, МКТП (11-2017) та МКПЗ-11 у перекладі українською мовою та створено відповідні нові інформаційно-довідкові системи (ІДС), доступ до яких надається на безоплатній основі.

До уваги заявників!

Змінено реквізити рахунків для сплати коштів за деякі адміністративні послуги, реквізити рахунків для сплати державного мита за видачу охоронних документів в національній та іноземній валюті та реквізити поточних рахунків Укрпатенту, на які сплачуються збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ.

До відома органів виконавчої влади

ДСІВ звертає увагу органів виконавчої влади на зміни, внесені до Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1433.

Наші анонси

Пілотний проект ДСІВ

Ініціативи та пропозиції ДСІВ

ДСІВ у Facebook

Ми у FacebookЗапрошуємо відвідати нашу сторінку!

Електронна приймальня

TWINNING

 
Зареєструватися
Забули пароль?
 
 

 

© 2008-2017 Офіційний веб-портал Державної служби інтелектуальної власності України.
Всі права захищено.
При використанні матеріалів посилання на веб-портал обов'язкове.